Вінницька волонтерка про допомогу ЗСУ: "Працюємо вдень і вночі, 24/7"

Вінницька волонтерка про допомогу ЗСУ: "Працюємо вдень і вночі, 24/7"

09:35 21.06.2023

Кандидатка педагогічних наук, доцентка ВДПУ ім. М. Коцюбинського Ольга Пінаєва - одна із тих, хто волонтерством займається вже майже десятиліття. Зокрема, спільно із однодумцями та студентами університету виготовляла підсумки для тактичного спорядження військових, плела сітки, а згодом долучилася до громадської організації "Мольфар" Юлії Вотчер, щоб мати змогу допомагати більше. Де беруться сили працювати нон-стоп та що таке Перемога України особисто для неї, - Ольга Пінаєва розповідає відверто та без прикрас.

Жінка каже, волонтерство - зброя, яка здатна долати будь-які труднощі, бо передусім ґуртує небайдужих людей. Саме таких об’єднала Юлія Вотчер навколо громадської організації "Мольфар".

Це справжні ентузіасти. Хоч і не володіють чарами карпатських характерників, але справді наділені надприродними силами. Зважте, сьогодні волонтери працюють вдень і вночі, практично 24/7, як тут обійтись без цілющої української магії! - посміхається Ольга Юріївна. - Наразі маємо дуже розгалужену мережу мольфарів. Є люди, які працюють за кордоном в Сполучених Штатах, Італії, Франції, Німеччині. Є відокремлені підрозділи у Києві та Харкові, тобто наша організація налічує дуже багато волонтерів. Декого ми ніколи не бачили в обличчя, але працюємо в тандемі. І це надзвичайно важливо.

Вінницька волонтерка про допомогу ЗСУ: "Працюємо вдень і вночі, 24/7"

В організації Ольга Пінаєва має і власний великий проєкт "Сузір’я Мольфара". Розповідає, його мета - допомога усім, хто потребує підтримки. У часи ковіду це була потужна робота, націлена на психоемоційну реабілітацію дітей та родин. А нині левова частка зусиль спрямована на допомогу військовим.

Від початку повномасштабної війни ми вже передали на фронт більше 90 автомобілів, працюємо й по інших запитах військових. Мабуть, щоб перелічити усе знадобиться не одна година, - зазначає волонтерка. - В певному сенсі ми також сьогодні на передовій боротьби із ворогом. Допомагаємо всім, чим можемо, бо хто як не ми.

За словами пані Ольги, коли треба знаходяться і ресурси, і сили. Часто зголошуються прийти на поміч студенти університету.

Хто хоч раз долучився до нашої справи, вже ніколи нас не полишають. Навіть є такі хлопці, які були волонтерами, а стали захисниками і все одно підтримують зв’язок з нами. До речі, сьогодні приходив наш випускник університету. Ми з ним плели колись разом сітки, а зараз він служить у 110 батальйоні, вивозить поранених. Таких прикладів є багато. Цим і пишаємося, - розповідає жінка.

Вінницька волонтерка про допомогу ЗСУ: "Працюємо вдень і вночі, 24/7"

Каже, організація не обмежується лише, так би мовити, роботою на тепер. Її діяльність орієнтована на завтра і навіть післязавтра. Це передусім освітні програми для наших Захисників та Захисниць, що діють уже кілька років поспіль та реабілітаційні програми, націлені на зміцнення їхніх родин.

У минулому році у нас вступили на навчання більше 250 учасників бойових дій по всіх освітніх закладах Вінниці і Вінницької області, Києва та Тернополя. Приблизно таку ж кількість вступників із цієї категорії мали у попередні роки. З нами співпрацює велика викладацька родина, є підписані угоди з деякими навчальними закладами України, зокрема, і Вінницьким педагогічним університетом. Ніхто не відмовляє в навчанні нашим Захисникам. До нас звертаються і фахові військові, і їхні родини. Допомагаємо, кому потрібно, - наголошує волонтерка.

Вінницька волонтерка про допомогу ЗСУ: "Працюємо вдень і вночі, 24/7"

З її слів, війна обов’язково скінчиться, але необхідно думати про майбутнє - про те, як відбудовувати країну, коли прийде час. Віру, що нас не зламати додає підтримка мешканців громади.

Коли є потреба кличемо і всі відгукуються. І територіальна громада, і департамент соціального захисту міста завжди нас підтримують. Зі всіма органами нашої влади працюємо, - зазначає Ольга Юріївна. - Будемо намагатися зробити якнайбільше для Перемоги України.

Нагадаємо, свою активну волонтерську роботу Вадим розпочав після 24 лютого, коли на Україну був здійснений масований напад країни-агресорки. Допоки інші не знали, як діяти, вінничанин прийняв рішення допомагати іншим.

Читайте також

У Вінниці влаштували урок мужності для школярів
Детальніше
Вінниця передала бійцям FPV-дрони, «мавіки», зарядні станції та сухі душі
Детальніше
У Вінницькій громаді ЦНАПи розпочали прийом військовозобов'язаних для оновлення даних
Детальніше
Вінниця прощається із 24-річним Героєм-кулеметником
Детальніше
Усі 37 нічних “шахедів” збили, у тому числі й ті, які кружляли над Вінниччиною
Детальніше
У Корделівці відкрили меморіальну дошку загиблому земляку Андрію Чабану
Детальніше