Вінничани приєднались до навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів

Вінничани приєднались до навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів

19:40 24.04.2024

Асоціація міст України провела 16-17 квітня у Києві тренінг для представників 12 муніципалітетів України, серед яких були делегати з Вінниці. 

Під час цієї зустрічі учасникам представили другу частину Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, розроблену Асоціацією міст України в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), яка сприятиме зміцненню спроможності цільових муніципалітетів та розвитку потенціалу місцевих команд реалізувати проєкти з економічного відновлення у партнерстві з бізнесом та іншими зацікавленими сторонами.

Вінничани приєднались до навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів

Вінницю представляли директорка МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» Катерина Бабіна та начальниця відділу інвестиційних проєктів департаменту економіки й інвестицій Вінницької міської ради Тетяна Тарнавська. Там також були присутні представники таких міст, як Житомир, Звягель, Івано-Франківськ, Лозова, Луцьк, Рівне, Стрий, Сміла, Тернопіль, Хмельницький, Чернігів, а також представники UNDP в Україні та Асоціації міст України.

Організатори тренінгу поставили за мету посилення спроможності посадових осіб муніципалітетів і комунальних підприємств у формуванні партнерства між органами місцевого самоврядування, бізнес-спільнотою та громадським сектором, а також органами виконавчої влади. Таке партнерство стане потужною основою для побудови сприятливого бізнес-середовища та спільної проєктної діяльності.

Вінничани приєднались до навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів

Під час практичних майстеркласів та обговорень учасникам розповіли чимало інформації про міжмуніципальне міжнародне партнерство як окремий інструмент успішної участі у грантових конкурсах.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час вітального слова проінформував про SRER, анонсував складову другої частини Навчальної програми, спрямованої на зміцнення спроможності громад, розробленої Асоціацією міст України та сформованої на запит громад.

Важливо, щоб на фінальному етапі реалізації проєкту у 12 цільових муніципалітетах була створена інфраструктура для ефективної діяльності бізнесу, яка приноситиме користь і бізнес-середовищу і всій громаді, а також завдяки опанованій Навчальній програмі проєктні команди вже матимуть необхідні навички для реалізації наступних ініціатив. Після успішної реалізації місцевих ініціатив Асоціація міст України буде реплікувати цей досвід серед інших муніципалітетів України й завжди готова підтримувати громади, – наголосив виконавчий директор Асоціації міст України.

Керівник Програми з розвитку регіонів UNDP в Україні Мустафа Саіт-Аметов звернувся до учасників.

Хочу подякувати нашим партнерам – Асоціації міст України – за цей чудовий навчальний курс. Дуже приємно бачити такий високий рівень ентузіазму та зацікавленості серед його учасників. Цей курс зміг дати муніципалітетам-учасникам проєкту SRER знання, що необхідні для виконання місцевих ініціатив з урахуванням усіх вимог та відповідно до найвищих стандартів. Це дозволить муніципалітетам упевнено досягати поставлених цілей та забезпечить якісні результати, що принесуть користь громадам-учасникам та водночас будуть позитивними прикладами для інших, - заявив він.

У межах цього навчання спікери також обговорювали з учасниками складові комплексного підходу до просторового розвитку українських громад, раціональне використання земельних ресурсів у контексті управління комунальним майном, ділилися кейсами успішних європейських законодавчих практик. Однією з провідних тем тренінгу стало формування та реалізація публічної політики на місцевому рівні, де важливою складовою є тісна та прозора співпраця органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, бізнесу та громадських організацій.

Цей тренінг в межах проєкту SRER став корисним для всіх учасників, адже спікери розповіли нам чимало цікавої інформації та поділилися дієвими та ефективними практиками, які можна реалізувати на місцях з користю для кожної громади. У першу чергу, це важливо в контексті подальшого відновлення України. Ми вдячні Асоціації міст України та команді UNDP в Україні за підтримку громад та створення такого майданчика для отримання нових знань, – сказала Катерина Бабіна.

Після завершення тренінгу Олександр Слобожан та Мустафа Саіт-Аметов вручили представникам 12 муніципалітетів сертифікати про успішне завершення Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів з реалізації заходів з відновлення та розвитку економічного потенціалу на місцевому рівні, яку розробила Асоціація міст України.

Вінничани приєднались до навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів

Асоціація міст України є одним із партнерів проєкту SRER, який сприяє зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні. Окрім згаданої вище навчальної програми, Асоціація міст України надає консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а також після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед інших громад.

Проєкт SRER фінансує Уряд Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджує Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні. Він фокусується на підтримці швидкого відновлення економіки громад, зокрема через відбудову й покращення інфраструктури, що має важливе значення до розвитку бізнесу, насамперед — малого та середнього.

Цей матеріал створено Вінницькою міською радою в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізує Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансує уряд Німеччини і реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам та упорядникам і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.

Нагадаємо, у Вінницькій міськраді підписали Меморандум про співпрацю між громадською організацією «Агенція антикризової підтримки» та виконавчим комітетом Вінницької міськради в особі заступниці міського голови Галини Якубович.

Читайте також

Маленькі маріупольці у Вінниці вже навчаються в «Академії майбутніх першокласників»
Детальніше
Вінницькі патрульні здобували досвід на семінарі з бразильського джиу-джитсу
Детальніше
Як у Вінниці посилювали економічну спроможність жіноцтва
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше
У Вінниці чоловіків-ветеранів запрошують на освітній онлайн-курс «Повернення додому»
Детальніше
У Вінниці завершився навчальний курс «Must have» в межах Всеукраїнської школи з громадянської освіти
Детальніше