Вінницьку медсестру визнали найкращою сестрою милосердя України

Вінничанку Ольгу Бабкіну визнали найкращою сестрою милосердя України

10:39 18.12.2020

У Києві днями відбулася церемонія нагородження Премією "Найкраща медсестра України". В одній із номінацій – "Сестра милосердя" – за звання найкращої змагалися військові медсестри, учасниці бойових дій

Українське військо в фіналі представляли три досвідчені медичні сестри. Але перемогу здобула саме вінничанка - головна медична сестра Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону з Вінниці старшина Ольга Бабкіна, — повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.

Ольга Вікторівна – дуже досвідчений військовий медик, учасниця бойових дій. Саме вона асистувала під час першої в історії української військово-польової хірургії операції в польових умовах у районі проведення АТО легендарному вітчизняному військовому хірургу генерал-майору Андрію Вербі. Закінчилась вона успішно: бійцю, якого поранило в живіт, медики тоді врятували життя.

Було страшно, – зізнається жінка. – Весь час боялися обстрілів, адже ми були дуже близько до передової. Найгарячіша пора була у серпні-вересні 2014 року, коли стався Іловайський котел, тоді було найбільше поранених. Бійця, якому робили першу операцію, пам’ятаю. Йому осколки потрапили в печінку, і діяти треба було швидко, оскільки була сильна кровотеча.

За словами Ольги, найбільше в той період у бійців було мінно-вибухових травм та кровотеч. Найчастіше страждали кінцівки, які часто доводилось ампутувати.

За зразкове виконання службового обов’язку та мужність Ольгу Бабкіну нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Нині за тендітними плечима цієї вродливої молодої жінки – близько 15 відряджень до району бойових дій на Сході України, багато врятованих життів українських захисників та неоціненний бойовий та професійний досвід. Тож не дивно, що саме старшина Ольга Бабкіна визнана найкращою сестрою милосердя України. До речі, варто додати, що конкурс "Берегиня у погонах", який сьогодні завершиться у Хмільнику, було започатковано у 2017 році, і тоді титул віцеміс  здобула також вона, кавалер ордена "За мужність" старшина Ольга Бабкіна.

Вітчизняна премія професійної майстерності медичних сестер України започаткована у 2019 році на ювілейному Х Міжнародному конгресі медсестринства "Медсестринство – крок у майбутнє: безпечне лікарняне середовище".

Премія має на меті підкреслити, що медсестра є повноправним членом команди, діяльність якої спрямована на запобігання виникненню захворювання, забезпечення комфортного перебування пацієнта в закладі охорони здоров’я, пришвидшення процесу одужання. Відзначення найкращих медсестер України слугує каталізатором підвищення статусу медсестри в суспільстві, сприяє приверненню уваги громадськості до проблем цієї важливої професії. Ініціатором премії є Міжнародний благодійний фонд "Дитяче серце".

Нагадаємо, "Дірка" в бюджеті медицини.

Читайте також

Найнижчі показники радіаційного фону нині у Могилів-Подільському районі
Найнижчі показники радіаційного фону нині у Могилів-Подільському районі
Детальніше
Благодійники з США передали Вінниці авто “швидкої” та медикаменти
Благодійники з США передали Вінниці авто “швидкої” та медикаменти
Детальніше
Дивовижні історії з практики вінницького лікаря «Я офтальмолог у третьому поколінні»
Дивовижні історії з практики вінницького лікаря: «Я офтальмолог у третьому поколінні»
Детальніше
На COVID-19 у Вінницькій області нині хворіє 335 осіб, є летальний випадок
На COVID-19 у Вінницькій області нині хворіє 335 осіб, є летальний випадок
Детальніше
Як стрес впливає на слух
Як стрес впливає на слух?
Детальніше
Вінницькі хірурги отримали сучасний пристрій ультразвукової діагностики
Вінницькі хірурги отримали сучасний пристрій ультразвукової діагностики
Детальніше