Вінничанка приймає сотні викликів на лінію 102, а після роботи навчає дітей історії України

Вінничанка приймає сотні викликів на лінію 102, а після роботи навчає дітей історії України

12:09 24.01.2024

Про роботу операторів спецлінії 102 поліції Вінниччини в умовах повномасштабного вторгнення, порятунок життя людей, педагогічне хобі та плани після Перемоги – Тетяна Захараш, інспекторка лінії 102 Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП у Вінницькій області.

Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Головне завдання Тетяни Захараш – вчасно запобігти біді, зорієнтуватися в екстреній ситуації та надати допомогу людині, яка знаходиться по той бік телефонної лінії. За освітою жінка - викладач історії. Змінити фах вирішила, захопившись прикладом чоловіка, який також працює оператором 102.

Мене спонукали розповіді чоловіка. Тому коли у нас був відбір, я його пройшла. Перший місяць взагалі було важко, однак я знала, що потрібна людям. Тоді я і зрозуміла, чого чоловік зі мною не хоче спілкуватися після доби, - посміхаючись розповідає Тетяна Захараш.

У день повномасштабного вторгнення інспекторка перебувала у відпустці. Проте разом з усіма колегами вже за лічені хвилини поспішала на роботу.

Ми повинні були переналаштуватись працювати у бомбосховищі, де ти не сам на сам з тим, хто телефонує, а навколо, в укритті, майже всі працівники поліції. За добу ми приймали по 2000-2500 викликів – це вдвічі більше, ніж у мирний час. Люди телефонували з усіх питань: хтось був просто наляканий, дехто повідомляв про мітки, сторонніх осіб на дахах будинків і тому подібне. До того я також працювала і були важкі випадки, але це все трапилось в один момент і за одну добу. Хоча й самій було страшно, мені потрібно було пробудити в собі цей голос впевненості та заспокоїти громадян, що все буде добре, - ділиться спогадами операторка.

На досвіді Тетяни були випадки, коли їй потрібно було координувати наряди поліції й інші служби екстреного виклику, щоб завадити спробам самогубств. Вона розуміла, що від її швидко прийнятого рішення залежить чиєсь життя, і врятувати його спільними діями вдавалось.

Свою першу професію Тетяна Захараш згадує з теплом. Каже – відчула, що сучасна молодь має знати правдиву історію рідної держави. У соцмережах розмістила оголошення із пропозицією безкоштовних занять і відгукнулись багато учениць, більшість із Вінниці, а згодом були і з Чернігова, і з Києва тощо. Після добового чергування Тетяна допомагала їм підготуватися до випускного іспиту, і діти набирали по 180-190 балів, чим дуже пишається операторка 102. Нині вона веде власний Тік Ток, де розповідає про важливі події з історії України.

Мені просто радісно, що історія почала цікавити більшість. Це дуже потрібно для думаючої нації, - впевнена Тетяна.

А ще, як каже сама Тетяна Захараш, знання історії минулого дає їй впевненість у майбутньому. Адже кожна війна має свої часові рамки. Коли ж закінчиться нинішня, Тетяна просто мріє зустріти цей момент на робочому місці й відчути радість кожного – щоб люди телефонували не з повідомленням про злочин, а вітали один одного з Перемогою.

Нагадаємо, у Вінниці проходив тренінг для  операторів служби поліції “102” щодо підвищення ефективності прийняття та опрацювання повідомлень про правопорушення або події, зокрема, від громадян іноземних держав. Тренінг організований Національною поліцією України за підтримки провідних фахівців Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України.

Читайте також

Водій "ВАЗу" на пішохідному переході збив вінничанку - жінка в лікарні
Детальніше
У Дашівському ліцеї поліцейські провели день цивільного захисту
Детальніше
Регіональні сервісні центри МВС відтепер видають довідки про перерахунок пенсії
Детальніше
У Вінниці жінка на електросамокаті потрапила під колеса Volkswagen
Детальніше
У Вінниці зупинили водія ВАЗу - був під дією двох наркотиків
Детальніше
Вкрав 300 тис. грн бюджетних коштів на ремонті даху вінницької багатоповерхівки
Детальніше