Вінничан запрошують до визначення кращої ідеї архетипу надмогильного знаку у кварталі військових поховань
Вінничан запрошують долучитись до опитування, розробленого департаментом архітектури та містобудування ВМР, щодо кращого проєкту архетипу надмогильного знаку в окремому кварталі індивідуальних військових поховань кладовища «Сабарів». На вибір містянам пропонують три варіанти – це переможці відкритого архітектурного бліцконкурсу, проведеного восени 2024 року.
На Сабарівському кладовищі в перспективі планується створити окремий квартал для поховань виключно військовослужбовців. Вінничани, які ховають полеглого оборонця, матимуть можливість вибору: здійснити поховання у кварталі з сімейними могилами, як це відбувається сьогодні, чи в створеному кварталі індивідуальних поховань, де буде єдиний зовнішній вигляд надгробних знаків. Саме їхній формат наразі пропонується на розгляд вінничанам.
Ознайомитись з детальною інформацію по кожному варіанту, подивитись візуалізацію та пройти опитування можна за посиланням. Також тут є змога залишити свої коментарі або уточнення до представлених робіт.
Ініціатива розробки уніфікованого надмогильного знаку для полеглих військових виникла під час обговорень з Радою родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць при міському голові. Це актуальне питання, адже планується створити окремий квартал для індивідуальних військових поховань, і він потребує просторової ідентифікації. У результаті архітектурного бліцконкурсу визначили три проєкти-переможці такого архетипу. Тепер важлива думка вінничан – який саме напрям потрібно буде доопрацювати на шляху до втілення, – зауважив головний архітектор міста Євгеній Совінський.
Відтак, вінничани можуть віддати свій голос за одну з трьох ідей, а також залишити побажання та уточнення які після аналізу будуть враховані при розробці технічного завдання.
Нагадаємо, військові поховання – не лише місце вічного спочинку, а й символ колективної пам’яті та вдячності за жертовність і мужність Героїв та Героїнь, які віддали своє життя у боротьбі за свободу і незалежність України. Поряд із ментальними маркерами, вони мають бути позначені й особливими візуальними символами, що відрізнятимуть їх від цивільних кладовищ.