Вчителі Вінниці долучилися до проєкту з інфо-медійної грамотності
Днями відбулась обласна інформаційна зустріч щодо впровадження проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність". У ній взяли участь і вчителі з шкіл Вінниці.
У 2019 році до проєку долучились учителі української мови та літератури, історії та мистецтва із 17 шкіл Вінниці. В рамках проєкту учителі пройшли навчальний курс, провели низку уроків з використанням онлайн-технологій, інтерактивних методик з формування в учнів навичок критичного сприйняття інформації.
![Вчителі Вінниці долучилися до проєкту з інфо-медійної грамотності](/sites/default/files/styles/compressor/1280x720/inline-images/slayd2_0.png?itok=3SIgMYVY)
Маємо гарні відгуки як від учителів, так і від учнів. На думку учнів, уроки з використанням елементів медійної грамотності стали цікавішими, учителі ж відзначають, що зросла активність учнів на уроках, – повідомила у своєму виступі директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
Даний проєкт є надзвичайно важливим, адже він дозволяє набути навички критичного сприйняття будь-якої інформації, формує уміння розрізняти фейки, пропаганду, дезінформацію у медіаресурсах, протидіяти маніпуляціям.
![Вчителі Вінниці долучилися до проєкту з інфо-медійної грамотності](/sites/default/files/styles/compressor/1280x720/inline-images/slayd3.png?itok=MIWp2Gwx)
Під час зустрічі було презентовано ключові результати, яких досягнули педагоги шкіл, які впроваджували проєкт у попередні роки. Кординаторка проєкту у Вінниці Оксана Бондар зазначила:
За результатами опитування педагоги, які впроваджували на своїх уроках отримані знання, відзначають їх високу ефективність, у тому числі при організації навчання з використанням дистанційних технологій.
![Вчителі Вінниці долучилися до проєкту з інфо-медійної грамотності](/sites/default/files/styles/compressor/1280x720/inline-images/slayd1.png?itok=qaQ1GFJg)
У 2021 році Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує конкурсний відбір нових учасників проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність". Організатори запрошують активних учителів, які бажають навчатися та викладати інфомедійну грамотність. У конкурсі можуть брати участь вчителі, які викладають історію, українську мову та літературу, а також мистецтво. Умови конкурсу, критерії відбору та анкета-заявка за посиланням.
![Вчителі Вінниці долучилися до проєкту з інфо-медійної грамотності](/sites/default/files/styles/compressor/1280x720/inline-images/slayd4.png?itok=-x9DdAK9)
Довідка:
Проєкт "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність" реалізовується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine, British Embassy Kyiv у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української Преси.
Нагадаємо, Освітяни Вінниці та Кельце обмінювалися досвідом щодо організації дистанційного навчання