Учасники програми “Енергодім” у Вінниці отримають кредитну підтримку

Учасники програми “Енергодім” у Вінниці отримають кредитну підтримку

15:35 27.08.2021
492

Під час чергової сесії Вінницької міської ради 27 серпня депутати ухвалили зміни до Програми “Розвиток самоорганізації мешканців багатоквартирних будинків та підтримка розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської територіальної громади на 2014-2023 роки”.

Відтепер у ОСББ буде більше можливостей щодо проведення комплексних заходів з енергомодернізації будинків завдяки муніципальним пільговим кредитам. 

Вінницькі ОСББ зможуть отримати пільгові муніципальні кредити на впровадження заходів з енергоефективності. Умовою використання цього інструменту підтримки є участь у державній програмі “Енергодім”, яку впроваджує “Фонд енергоефективності”.

Це дуже важливе рішення. Адже в ОСББ з’являється більше можливостей, щоб утеплювати свої будинки. Є державна програма, але вона відшкодовує кошти лише по факту виконаних заходів - після їх завершення. Наприклад, щоб утеплити середній будинок на два під’їзди, необхідно близько 2,5-3 мільйонів гривень. Зрозуміло, що такі кошти мешканці багатоповерхівок самостійно зібрати не зможуть. А комерційні банки пропонують високі ставки під кредити - це не менше 12 - 15%. А через “Вінницький фонд муніципальних інвестицій” вони зможуть взяти необхідні кошти під 3-5% з відповідним пільговим періодом. Це дозволить ОСББ акумулювати достатній ресурс для старту робіт, - пояснив міський голова Сергій Моргунов.

Для учасників програми передбачаються пільгові муніципальні кредити: під 3% річних  (до 5 років) та 5% річних до (10 років) залежно від пакета робіт по заходах енергоефективності, який обрало ОСББ. Це в 3-5 разів менше, ніж відсоткові ставки банків-партнерів державної програми “Енергодім”, які становлять від 12,15% - до 15,5% річних.

На сьогодні вже є 5 ОСББ, які готувалися до участі у програмі “Енергодім” і розраховували на муніципальну підтримку.  

Серед переваг при створенні ОСББ – безкоштовний капітальний ремонт одного з конструктивних елементів коштом міського бюджету. Це може бути дах, заміна різних комунікацій. А якщо будинок зведений до 1970 року, фінансова підтримка надається на ремонт двох елементів.

Нагадаємо, У Вінниці ремонтують 18 багатоповерхівок, де мешканці створили ОСББ.

Читайте також
Криптовалюта: гроші майбутнього. Перспективи розвитку у Вінниці
Детальніше
Найвигідніше місто України для житлових інвесторів - Вінниця
Детальніше
Вже відомо, хто готовий постачати медобладнання для кардіологічного центру в Вінниці
Детальніше
На Вінниччині підприємства боргують більше ніж 24 млн грн зарплати своїм працівникам
Детальніше
Найбільш енергоощадний будинок в Україні облаштовують у Вінниці
Детальніше
Новинки від провайдера "Еверест": чи зросте абонплата за послуги
Детальніше