У вінницьких ліцеях для понад 45,5 тисяч школярів пролунав перший дзвоник
Для понад 45,5 тисяч юних вінничан пролунав перший дзвоник, який розпочав новий навчальний рік – час великих відкриттів та знань.
Цьогорічний навчальний рік уже четвертий, що розпочинається в умовах повномасштабної війни з російським агресором. Украй важливим для організації офлайн-занять є наявність облаштованих укриттів у школах, що відповідають усім вимогам безпеки.
Ми розуміємо, що цей навчальний рік принесе нові виклики, але разом із тим і нові можливості для розвитку наших дітей. В умовах війни освіта стає не лише джерелом знань, а й опорою, яка допомагає зберегти віру у майбутнє. Завдяки зусиллям наших Захисників та Захисниць, вчителів, батьків ми робимо все, щоб навчання було безпечним й ефективним. Кожен новий день у школі – це крок до відновлення та перемоги, – зазначила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Як й в інших школах, одинадцятикласники ліцею №26 провели за руку першокласників у їхнє нове, шкільне життя.
Тут буде багато нового: друзі, цікаві уроки, ігри. Я вже подружилась із кількома дітьми. Мені військові подарували шеврон і печиво. Це дуже приємно. Дуже дякую мамі, що вона сьогодні зі мною поряд. Ми готувалися до школи разом: вибирали одяг, наплічник, зачіску. Хочу вчитися добре, щоб вирости і допомагати своїй мамі, – поділилася думками першокласниця Таїса.
Цьогоріч у ліцеї відкрили чотири перші класи, де навчатимуться 150 дітей. Загалом у школі – понад 1500 учнів. Директорка ліцею Сніжана Осипчук наголошує, що головним завданням є забезпечення якісного і цікавого освітнього процесу.
Наші вчителі постійно вдосконалюють свої методики, щоб зробити навчання не тільки корисним, а й захопливим, – зазначила директорка.
Вона також розповіла про активну підтримку воїнів на передовій, що стала важливою частиною життя школи.
З 2014 року ми постійно допомагаємо українським воїнам, співпрацюємо з бригадою “Червона Калина” та 30 десантного батальйону. Постійно у нас проходять благодійні акції та ярмарки. Школа має відзнаки від командування Національної гвардії України, – додала Сніжана Осипчук.

Не обійшлося й без напруженого моменту – у розпал святкування оголосили повітряну тривогу. Але і цей виклик не зламав святковий настрій: діти та вчителі швидко й організовано відреагували, адже безпека та згуртованість – понад усе. А після відбою, військовий бригади «Червона Калина» Микола Мельник подякував ліцею за постійну підтримку і вручив першокласникам шеврони бригади та солодощі.
Батьки, діти, вчителі допомагають, передають дрони, комплектуючі. Навіть їхня команда „Сокіл. Джура“ називається „Червона Калина“ і це символічно. Сьогодні ми вирішили подякувати й привітати першачків, – розповів військовий.
Учні ліцею, своєю чергою, активно готують подарунки та благодійні заходи на підтримку Захисників, які боронять небо і землю України.
Нагадаємо, студентський шлях розпочали першокурсники Вінницького педагогічного університету. Тут готують учителів, психологів, журналістів, юристів, управлінців, спортсменів, перекладачів, митців...