У Вінницьких Хуторах планують створити кооператив пасічників

У Вінницьких Хуторах планують створити кооператив пасічників

12:32 01.02.2023

Вінниця активно розширює фронт робіт, зокрема й в аграрній галузі. На приєднаних територіях вже тривають роботи по залученню фермерських господарств до створення кооперативів. Днями в Вінницько-Хутірському старостинському окрузі відбулася перша зустріч з бджолярами практиками, де обговорювали можливість створення кооперативу Пасічників.

Працівники міської ради розповіли про плани та шляхи реалізації щодо забезпечення розвитку галузі бджільництва на території громади, у тому числі і створення кооперативу Пасічників.

Є дієвий механізм, який дасть можливість збільшити чисельність бджолосімей та обсягів виробництва меду, - говорить представниця відділу агропромислового розвитку департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Світлана Фесько.

У Вінницьких Хуторах планують створити кооператив пасічників

Йдеться про надання фінансової підтримки на безповоротній основі фізичним особам у галузі бджільництва, що передбачено Програмою розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької громади на 2023-2025 роки, а саме:

  • фізичним особам, які є власниками від 4 до 9 бджолиних сімей - 200 грн за одну бджолосім’ю;
  • фізичним особам, які є власниками від 10 та більше бджолиних сімей - 100 грн за одну бджолосім’ю.

Бджолярі громади активно підтримали розмову, обговорювали різні напрямки розвитку та найбільш важливі для них питання.

Даний захід Програми та фінансова підтримка галузі бджільництва приємно здивувала нас, це дало надію відчути підтримку з боку влади та, сподіваюся, створить можливості не зменшувати пасіки в подальшому, - зазначила бджолярка Наталія Железняк.

Сьогодні завданням громади є налагодження ефективної комунікації між пасічниками та сільгоспвиробниками, що, в свою чергу, створить умови для дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного, що водночас стане гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що несе користь обом сторонам, пасічнику - мед, пилок та здорових бджіл, а сільгоспвиробнику - підвищення врожайності.

Бджільництво є базою та джерелом для розвитку галузі рослинництва, основою функціонування якої є розведення, утримання і використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення та підвищення їх урожайності, тому хотілося б злагодженої роботи пасічників і аграріїв, - зазначив бджоляр Володимир Собчук.

Такі зустрічі планують провести у:

  • Десні,
  • Великих Крушлинцях,
  • Гавришівці,
  • Малих Крушлинцях,
  • Стадниці.

Нагадаємо, протягом 2023-2025 років на території Вінницької міської територіальної громади діятиме Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки. Нею передбачається підтримка та розвиток фермерських господарств.

Читайте також

Вінниця отримала свій іменний торт з унікальним смаком
Детальніше
Квітневі заморозки вбивають ранній сезон спаржі на Вінниччині
Детальніше
Канадська компанія придбає елеватор у Вінницькій області
Детальніше
Весняна толока - у Вінницько-Хутірському окрузі зібрали понад 200 мішків сміття
Детальніше
Колектив з Вінницьких Хуторів переміг у Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва
Детальніше
Жителів Вінницько-Хутірського округу 13 квітня запрошують на толоку
Детальніше