У Вінницькій області повністю укомплектована бригада територіальної оборони

У Вінницькій області повністю укомплектована бригада територіальної оборони

21:59 28.02.2022

28 лютого начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий та начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко провели спільний брифінг щодо ситуації в області за минулу добу. Йшлося про укомплектування батальйонів територіальної оборони регіону, розміщення біженців з інших міст України та роботу медиків у воєнний час.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів, що минула доба на Вінниччині пройшла відносно спокійно. 

Ми мали кілька повітряних тривог. У регіоні ситуація контрольована. Хочу подякувати нашим волонтерам, які зорганізувалися і надають шалену підтримку. Дякую людям за терпіння і розуміння. Якщо є можливість, було прохання, щоб не йти на станцію крові, тому що резерви заповнені. Ми готуємося. Я вас прошу – зберігати спокій, має бути дисципліна і треба бути уважними, - зазначає Сергій Борзов.

Він додає, що наразі бригада територіальної оборони Вінницької області повністю сформована. Якщо є бажання, люди можуть записатися до лав ЗСУ. Йде набір у 59 Гайсинську бригаду. 

Щодо медиків, то ми зорганізували їх роботу в посиленому режимі. Також провели інструктаж для територіальної оборони. Наші лікарі займаються пораненими, яких привозять з різних міст України, - каже Сергій Борзов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу повідомив, що сьогодні комунальні служби працювали у штатному режимі. Було одне аварійне вимкнення електроенергії на Тяжилові - бригада виїхала і оперативно все зробила.

У Вінниці прийняли вже майже 500 біженців. Приїхав автобус з Маріуполя, чекаємо дітей з Києва. Лікарні міста працюють в штатному режимі, у разі необхідності – все готово для прийому поранених. Магазини працюють, вдосконалюється логістика для швидкого забезпечення їх продуктами харчування, а аптек - відповідною продукцією. БФ “Подільська громада” на сьогоднішній день отримала 10 млн грн на потреби військовослужбовців та біженців, - зазначає Сергій Моргунов.

Також очільник міста розповів про допомогу від міст-побратимів та інших країн.

Сьогодні у мене відбулось кілька розмов з міськими головами наших міст-побратимів Кельце (Польща), Паневежис (Литва), Бірмінгем (США), Пітерборо (Велика Британія), а також інших міст-партнерів щодо поставок гуманітарної допомоги та екіпірування для територіальної оборони. Я вважаю, що те, що весь світ підтримує Україну і Вінницю - це дуже гарний знак, - наголошує Сергій Моргунов. 

Крім того, міський голова нагадав, що сьогодні екскомбат “Миротворця”, вінничанин Андрій Тетерук повідомив про формування нових добровольчих батальйонів. З 27 лютого рішенням Вінницької міської ради створено добровольчий підрозділ територіальної оборони.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий наголосив, що важливо, аби робота координувалась з військовими і правоохоронцями.

Сьогодні в обласній раді створено координаційний штаб. Його завдання - гуманітарне забезпечення військових, переселенців, територіальної оборони та логістичне забезпечення. Свою діяльність штаб координує з Вінницькою військовою адміністрацією. Ми маємо зробити все, щоб на Вінниччині був мир і спокій, та перемога в Україні, - сказав Вячеслав Соколовий.

Начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко розповів, що на блокпостах несуть службу правоохоронці, а саме - поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії України, Служби безпеки України та територіальна оборона.

Ми більше нікого не залучаємо до несення служби на блокпостах, щоб не було хаосу. Якщо жителі Вінниччини хочуть нести службу, але не вступили до лав територіальної оборони чи не були мобілізовані, вони ні в якому разі не повинні створювати свої підрозділи. Вони можуть спільно з поліцією нести службу по охороні публічного порядку. Люди можуть створити громадське формування, яке затверджуються територіальною громадою та поліцією. Після цього проходять інструктаж і тільки зі співробітниками правоохоронних органів несуть службу по охороні публічного порядку. Я звертаюсь до жителів міста та області - не створюйте незаконних організацій, - наголошує Іван Іщенко.

Іщенко додав, що за створення незаконних збройних формувань будуть притягувати до кримінальної відповідальності. Потрібно захищати себе та країну згідно із законодавством України. 

Хочу нагадати всім, що у Вінницькій області діє комендантська година. Ті, хто без причини перебуватимуть на вулицях міста чи області на час заборони, одразу розглядатимуться як члени ДРГ, - зазначив начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко.

Посилання на офіційні канали Вінницької міської ради: 

Нагадаємо, Увага! Управління Служби безпеки України у Вінницькій області звертається до власників та співробітників магазинів мобільного зв’язку Вінниці та області.

Читайте також

У Вінниці націоналізують завод російського олігарха
Детальніше
Вінницьке СБУ зібрало докази провини ще одного російського ката
Детальніше
Попри спроби росіян знищити критичну інфраструктуру, Вінниця готується забезпечити містян водою і теплом
Детальніше
Вінниця проводжає у вічність полеглого воїна десантно-штурмової бригади
Детальніше
Міжнародний реєстр збитків: українці зможуть подати заяву за 12 новими категоріями
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше