У Вінницькій громаді вчетверте стартував конкурс Бюджет шкільних проєктів

У Вінницькій громаді вчетверте стартував конкурс "Бюджет шкільних проєктів"

16:36 01.02.2022
20

Вінниця – одне з перших міст України, де запровадили шкільний конкурс "Бюджет шкільних проєктів". Його мета – залучати учнів до прийняття важливих рішень щодо розвитку освітніх закладів. Цього року конкурс проводиться вже вчетверте і стартував "Бюджет шкільних проєктів - 2022" сьогодні, першого лютого. У 2022 році на реалізацію проєктів, які отримають перемогу у конкурсі, з бюджету Вінницької міської територіальної громади виділять 2,5 млн грн.

За умовами конкурсу школярі можуть подавати проєкти різної тематики: інфраструктурні, культурно-мистецькі, оздоровчо-спортивні, науково-просвітницькі та соціальні.

Цього року з’явиться більше можливостей для реалізації проєктів, представлених учнями шкіл Вінницької міської територіальної громади, які розташовані у сільській місцевості. Для них визначається окрема квота, що складає не менше одного проєкту із загального переліку проєктів-переможців. Загалом, важливим у конкурсі є створення таких умов, щоб діти та молодь були почутими, а їх думка - врахована, - каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

За словами Оксани Яценко, конкурсу "Бюджет шкільних проєктів - 2022" стартує сьогодні, 1 лютого. Участь у ньому можуть взяти учні 5-11 класів закладів загальної середньої освіти Вінницької територіальної громади. 

Для цього у закладі мають створити шкільну координаційну раду, 2/3 складу якої становитимуть діти. Координаційна рада прийматиме заявки від школярів, розглядатиме пропозиції, визначатиме учнівські проєкти для голосування на шкільному етапі, а також оприлюднюватиме інформацію про конкурс на вебсайті, офіційних сторінках закладу у соціальних мережах, - зазначила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Оксана Яценко додає, що за умовами конкурсу, учні мають розробити проєкти відповідно до обраної тематики та подати їх на розгляд шкільній координаційній раді до 18 лютого. Після розгляду проєкту, учасники конкурсу у період з 21 лютого по 10 березня організовують інформаційну кампанію в учнівській громаді, в рамках якої роз’яснюють мету, актуальність та зміст ідеї проєкту. Після цього, з 14 по 18 березня, проходитиме шкільний етап голосування. Цьогоріч він знову відбуватиметься на онлайн-платформі E-DEM, до якої матимуть змогу долучитися всі заклади освіти.

Для оцінки учнівських проєктів сформують Координаційну раду, до складу якої традиційно увійдуть представники громадських організацій, структурних підрозділів міської ради та учні шкіл Вінницької громади. Нагадаємо, у 2019 році на реалізацію проєктів-переможців з міського бюджету виділили один млн грн. Тоді школярі втілили два малих (до 50 тис. грн) та дев’ять великих проєктів (до 100 тис. грн). За ініціативи міського голови Сергія Моргунова, у 2020 році, вдвічі збільшили призовий фонд - до двох мільйонів гривень. Тож на реалізацію малих проєктів школярі змогли отримати до 100 тис. грн, а на втілення великих – до 300 тис. грн. Загалом у 2020 році втілили два малих та шість великих проєктів.

Минулого року фінансування зросло ще на півмільйона гривень, а участь у конкурсі змогли взяти учні закладів освіти приєднаних територій. Голосування за проєкти, які діти подавали на шкільний етап конкурсу, проходило дистанційно. Завдяки співпраці зі швейцарсько-українською програмою EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа, 16 шкіл Вінниці провели електронне голосування на онлайн-платформі E-DEM. За підсумками пілотного голосування, 8169 учнів скористались унікальним посиланням та можливістю визначити проєкти, які отримають право брати участь у міському етапі конкурсу. Серед проєктів-переможців - осучаснення навчальних кабінетів біології та хімії (ЗЗСО №8, 10), оновлення шкільного тиру (ЗЗСО №20), медіастудія "ІДЕЙМАСА" з елементами соціального підприємництва (ЗЗСО №18). Яскравим проєктом-переможцем "БШП-2021" став проєкт "CoolFood: територія правильного харчування", який передбачав не лише ремонт шкільної їдальні, але й просвітницькі заходи щодо здорової їжі та культури харчування (ЗЗСО №16).

Проєкт "Успішна молодь в сучасному світі" (ЗЗСО №35) став переможцем в номінації "Малі проєкти". Завдяки його реалізації проведено цикл просвітницьких заходів, спрямованих на професійне самовизначення молоді. Залучено працівників служби зайнятості, представників креативних індустрій (блогерів, перукарів, фотографів, візажистів) та психологів.

Нагадаємо, минулого року у Вінниці реалізували вісім проєктів-переможців в рамках конкурсу “Бюджет шкільних проєктів”. На їх втілення з бюджету Вінницької міської територіальної громади було виділено 1,8 млн грн.

Читайте також

Вінничанки-піаністки здобули перемоги відразу на двох Міжнародних конкурсах
Вінничанки-піаністки здобули перемоги відразу на двох Міжнародних конкурсах
Детальніше
750 мільярдів доларів на відбудову України
750 мільярдів доларів на відбудову України
Детальніше
У закладах профтехосвіти стартувала вступна кампанія
У закладах профтехосвіти стартувала вступна кампанія
Детальніше
Рецидивістка розтринькала 3 тис. грн з картки вінницького студента
Рецидивістка розтринькала 3 тис. грн з картки вінницького студента
Детальніше
Вінницькому ліцею №26 присвоїли ім’я Героя України Дмитра Майбороди
Вінницькому ліцею №26 присвоїли ім’я Героя України Дмитра Майбороди
Детальніше
Вінничанки здобули перемогу у Міжнародному фестивалі-конкурсі
Вінничанки здобули перемогу у Міжнародному фестивалі-конкурсі
Детальніше