У Вінниці з’явилася перша патронатна родина: під опіку взяли 11-річного хлопчика

У Вінниці з’явилася перша патронатна родина: під опіку взяли 11-річного хлопчика

19:18 25.03.2022

Є діти, які набувають батьків двічі. Сьогодні, 25 березня, у Вінниці підписали договір про влаштування дитини до патронатної сім'ї, яка тиждень тому була влаштована службою у справах дітей до сім'ї патронатного вихователя. Родина Чернюків взяла до себе на виховання 11-річного Сашка.

Заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович зазначила, що у теперішніх реаліях, створення патронатних родин надзвичайно важливе.

Зараз до Вінниці приїздить чимало вимушених переселенців. Бувають ситуації, коли люди приїжджають з сусідськими дітьми, бо їхні батьки загубилися. Патронатна сім’я може взяти на тимчасове проживання дітей, які залишились без батьківського піклування. Загалом, законодавство передбачає на це три місяці, але органи місцевого самоврядування мають право збільшити цей термін, - пояснює Галина Якубович.

За цей час служба у справах дітей зможе розібратися в ситуації, що сталася з дитиною, відшукати батьків чи найближчих родичів, а також надати офіційний статус дитині. Що дозволить вирішити її подальшу долю - всиновлення чи влаштування у прийомну родину.

Патронатне виховання - це ще одна можливість тимчасового влаштування дитини до сімейних форм виховання, надана державою для того, щоб дитина була в сім’ї, оточена любов'ю і в цей непростий, і у мирний час. Зараз єдине, що ми плануємо - це подавати свої пропозиції до змін у законодавстві. Перш ніж стати патронатним вихователем потрібно пройти відповідні навчання. Ми хочемо, щоб можливість цих навчань збільшили, - додала Галина Якубович.

За її словами, нині з’явилося багато бажаючих стати батьками - люди звертаються на відповідні гарячі лінії. Деякі запити вже опрацьовуються відповідними службами міської ради.

Ми розуміємо, що у час війни, відповідно до законодавства, призупинено механізм всиновлення, але ми можемо влаштувати дітей у прийомні чи патронатні сім’ї. Те ж саме стосується й опікунства, - сказала Галина Якубович. - В свою чергу, муніципалітет готовий підтримувати вибір людей. Патронатна сім’я опікує дитину, а ми опікуємо сім’ю, спостерігаємо за психологічним станом дитини. Держава дає суттєві виплати родині, адже дитина потребує нормальних умов для розвитку, це - харчування, одяг, медичний супровід тощо.

Заступниця міського голови зустрілася з патронатною вихователькою та подякувала їй за рішення прихистити дитину. Хлопчику подарували футбольний м’яч, оскільки він дуже любить активний спосіб життя.
Новоспечена патронатна вихователька Ганна Чернюк зізнається, що бажання взяти під опіку дитину виникло в неї давно і ось нарешті реалізувалося. Так співпало, що познайомилися вони з 11-річним Сашком у день її народження.

Ця зустріч стала для мене справжнім подарунком! Я давно хотіла прийняти в своїй сім’ї дитину, в цьому мене підтримали чоловік та обидві доньки. Саме вони й розповіли мені про існування патронатного супроводу. Я спочатку переживала, що дитина буде замкнута, але ні, виявилося, з Сашею можна легко знайти спільну мову. Інколи він трохи соромиться, але це нічого. Ми постійно все обговорюємо, я хочу знати, що йому потрібно та чого прагне, - розповідає новоспечена вихователька.

Хлопчик вже має нових друзів та почав навчатися у новій школі. У майбутньому планує стати хірургом, щоб рятувати людські життя.

Мені подобається, що мене люблять. В селі гарно й спокійно. Вчора я допомагав дідусю рубати дрова. Бабуся Аня познайомила мене зі своїми дочками та онуками. Я б хотів лишитися в цій сім’ї, - сказав Сашко.

Про патронатні сім'ї

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен бути більшим за шість місяців.

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя? Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини.

Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною? Утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує: – грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; – соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини.

Нагадаємо, у Вінниці змінився режим роботи муніципального громадського транспорту. Відсьогодні сигнал оповіщення про повітряну небезпеку не є підставою для призупинення його руху аж до повної відміни тривоги.

Embedded thumbnail for У Вінниці з’явилася перша патронатна родина: під опіку взяли 11-річного хлопчика

Читайте також

У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
Детальніше
Вінницька молодь влаштувала благодійну лотерею, щоб зібрати кошти для фронту
Вінницька молодь влаштувала благодійну лотерею, щоб зібрати кошти для фронту
Детальніше
Секрети віртуального світу як сучасні технології впливають на вашу дитину
Секрети віртуального світу: як сучасні технології впливають на вашу дитину
Детальніше
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Детальніше
У свої 95 років переживає другу війну! Як пані Олена та її дочка Ніна допомагають армії
У свої 95 років переживає другу війну! Як пані Олена та її дочка Ніна допомагають армії
Детальніше
Від 600 грамів до кілограма як виходжують передчасно народжених малюків у перинатальному центрі
Від 600 грамів до кілограма: як виходжують передчасно народжених малюків у перинатальному центрі
Детальніше