У Вінниці завершився навчальний курс «Must have» в межах Всеукраїнської школи з громадянської освіти

У Вінниці завершився навчальний курс «Must have» в межах Всеукраїнської школи з громадянської освіти

19:00 10.06.2024

У Вінниці з 13 березня по 5 червня тривав навчальний курс «Must have», який реалізувала «Мала академія наук України» спільно з департаментом освіти Вінницької міської ради.

Курс мав на меті підготувати молоде покоління до ефективної роботи в команді, реалізації власних ідей; вивчення важливих навичок управління та планування, що сприятиме їхньому професійному та особистісному розвитку в майбутньому.

До вивчення курсу пройшли 30 підлітків (учнів 8–10 класів із Вінницької громади), які в межах семи офлайн-зустрічей здобули знання з основ громадянської освіти, лідерства, проєктного менеджменту, фандрейзингу, ефективних комунікацій, адміністрування проєктів та тайм-менеджменту.

Як зауважила керівниця навчального курсу «Must Have», методист «Малої академії наук України» Тетяна Калугаряну, кожен навчальний блок програми був сформований досить ретельно.

Теорія одразу підкріплювалася практичними навичками, доповнювалася кейсами та цікавими інтерактивними вправами. Ми отримали дуже позитивний зворотний зв'язок і зрозуміли, що це дуже цінний проєкт, який має пройти кожен підліток нашої країни. Отримані знання допоможуть їм легко та якісно реалізовувати соціальні проєкти в школах або містах, бути проактивними та об'єднувати навколо себе однодумців. Попереду стоїть завдання впровадити такі навчальні курси для більшості школярів нашого міста та країни, – сказала вона.

Як зазначили учасники курсу, під час навчань вони отримали цінні поради та знання, які допоможуть стати конкурентними фахівцями.

Це був неймовірно корисний і цікавий досвід, який значно збагатив мої знання та навички. Курс був добре структурований і охоплював широкий спектр тем, які є актуальними та важливими для сучасного життя. Викладачі – професіонали своєї справи, які завжди були готові допомогти. Особливо мені сподобалося, що теоретичні знання відразу підкріплювались практичними завданнями, що дозволяло краще засвоювати матеріал. Крім того, на курсі була дружня атмосфера, що сприяло продуктивному навчанню та обміну знаннями між учасниками. Я знайшов багато нових друзів, які, впевнений, стануть у пригоді в майбутньому, – зауважив учень 10-А класу ліцею №20 Максим Прокопенко.

Своїми враженнями також поділилась учениця ліцею №10 Марія Баранович.

За її словами, навчальний курс «Must Have» став для неї важливим кроком на освітньому шляху.

Курс був неймовірно цікавим та інформативним. Протягом усіх семи занять панувала тепла, дружня атмосфера. Ми отримали багато-багато цінного матеріалу щодо лідерства, планування та фінансування проєктів. Було дуже цікаво почути та дізнатися, як стати лідером, якого хочуть бачити та за яким хочуть йти, які якості йому притаманні. Для мене найцікавішим була тема фінансування проєктів. Виявилося, що насправді усе не так складно, треба лише шукати можливості та стукати в усі двері. Дуже вдячна організаторам за можливість зануритися у цей незнайомий мені світ лідера і, звісно, приміряти цю роль на себе, – підкреслила вона.

Як підсумувала директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, зараз світ змінюється щогодинно.

Щоб жити й бути успішними, треба володіти навичками антикризового менеджменту, вміти приймати рішення, спрямовані на діагностику, запобігання та профілактику кризових ситуацій. Сподіваємось, що ті навички, які діти здобули, допоможуть їм бути конкурентними у різних видах професійної діяльності, – сказала очільниця департаменту освіти Вінницької міськради Оксана Яценко.

Нагадаємо, днями 1 600 вінницьких дітлахів отримали свідоцтво про завершення навчання у VinSmart Центрі. Як зазначає директор VinSmart Центру Дмитро Мира, впродовж всього навчального року було чимало пройдено, вивчено, відкрито, проведено цікавих та веселих занять, майстеркласів, екскурсій.

Читайте також

У Вінниці стартує Школа екологічного туризму для дітей та підлітків
Детальніше
Юних вінничан безкоштовно навчать виготовляти ловців снів
Детальніше
Загинула за українську мову в Україні! У Львові попрощалися з мовознавицею Іриною Фаріон
Детальніше
Відділ молодіжної політики запрошує вінницьку молодь на майстерклас з колористики
Детальніше
У Вінниці провели дводенний молодіжний тренінг «Агенти безбар’єрності»
Детальніше
Ще з півсотні вінничан і переселенців долучились до курсів розмовної української мови
Детальніше