У Вінниці завершили будівництво муніципального будинку
Енергоефективний, з підземним паркінгом, який слугуватиме укриттям. У Вінниці ввели в експлуатацію 11 багатоповерхівку, збудовану за програмою «Муніципальне житло». Квартири у ній отримали 75 сімей. Це учасники бойових дій, медики, освітяни, а також люди з інвалідністю. Для їхнього комфорту в будинку встановили просторий ліфт.
Сімейна лікарка Алла Ячиченко вже планує, як облаштує свою нову квартиру. Новобудову, зведену за програмою Муніципальне житло вже здали в експлуатацію. Тепер час обирати кольори шпалер.
Кухня буде тут, встановимо посудомийку. А тут буде столик, де буду проводити приємні вечори зі своєю родиною, - ділиться планами власниця муніципального житла Алла Ячиченко.
І хоч новосілля святкувати рано, перші гості вже завітали. Міський голова Вінниці Сергій Моргунов одразу звертає увагу на мальовничі краєвиди мікрорайону “Поділля”, що відкриваються через великі панорамні вікна нової квартири.
Попри війну в країні, свої обіцянки перед новоселами місто та генпідрядник виконали.
Навіть під час війни всій команді генпідрядника і міської ради вдалося спільно завершити це будівництво муніципального будинку, - говорить мер. Фактично ми вже на етапі отримання акту про введення в експлуатацію цього будинку.
Мер особисто перевіряє готовність багатоповерхівки. Чи не найважливіше для цієї зими - енергоощадність.
В будівлі утеплений фасад, енергоощадні вікна. Та й сам матеріал, з якого побудована багатоповерхівка – газобетон - добре тримає тепло.
Індивідуальні поквартирні котли дозволяють кожному самостійно регулювати, яку температуру обрати для комфортного життя, - каже заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний. - Дах у будинку утеплений - це дасть можливість до 30 відсотків зекономити енергоресурси. Електропроводка виконана з врахуванням того, щоб можна було в разі потреби користуватись електричним обігрівом - не будуть вибивати автомати захисту.
Ще один надважливий елемент будівництва в сучасній Україні – наявність в будинку належного укриття. Тут цю роль відіграє надійний підземний паркінг.
Це перший в нашій Програмі муніципального житла підземний паркінг, який має подвійне призначення. Під час повітряної тривоги тут зможуть тимчасово знайти прихисток до 2000 мешканців - не тільки жителів цього будинку, а й прилеглих територій, - запевняє Сергій Моргунов.
Забудовники відповідально поставились і до систем безпеки на випадок пожежі.
Передбачена насосна станція пожежогасіння паркінгу. Якщо станеться пожежа, вона нейтралізує джерело загоряння, - говорить головний інженер Андрій Голощук.
Спустились на паркінг або ж піднятись до квартири мешканці зможуть на комфортному ліфті. В ньому буде просторо як матусям з дитячими візочками, так і людям з інвалідністю.
В цьому будинку придбали житло шість осіб з інвалідністю, тож навіть на поручнях є шрифт брайля, - звертає увагу мер.
Завдяки підземному паркінгу двір будинку буде вільним від машин. Тут розважатиметься малеча та сусіди гулятимуть з чотирилапими улюбленцями. А ще милуватимуться озелененням.
Архітектурне виконання будинку теж сучасне. Темно-сірі вікна та стильні кольори фасаду – європейська практика.
Це європейський стиль, а фасад будинку підсвічений, щоб в темний час було схоже наче він «парить», - каже керівниця проєктного підрозділу Олена Голощук.
Тож вже незабаром 75 сімей – щасливчиків з поміж учасників програми Муніципальне житло - варитимуть ароматну каву на нових кухнях. Та програма продовжує діяти й наступний муніципальний будинок зведуть по вулиці 600-річчя. Там за найнижчою ціною первинного житла на ринку придбають свої квадратні метри ще 89 родин.
Нагадаємо, комфортний, енергоефективний, інклюзивний, з підземним паркінгом, який може використовуватися як укриття, та дитячим майданчиком. У Вінниці, попри виклики воєнного часу, завершили будівництво чергового, уже 11 муніципального будинку на вулиці Бортняка.