У Вінниці запровадили послугу соціальної адаптації для підлітків

У Вінниці запровадили послугу соціальної адаптації для підлітків

15:24 17.11.2023

Турбота про дорослих і дітей – один з пріоритетів Вінницької міської ради, важливою складовою якого є підтримка психологічного стану мешканців громади у непрості часи війни. Відтепер у Вінниці, у просторі дитячої точки СПІЛЬНО, надаватимуть послугу соціальної адаптації для підлітків громади.

Розвитком цієї послуги у Вінниці займаються у проєкті СПІЛЬНО. Соціальні послуги від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та об’єднання партнерських організацій на чолі з ГС «Українська мережа за права дитини». Вінницька міська рада доєдналась до цього проєкту у жовтні 2022 року, підписавши Меморандум про співпрацю з МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна. Вінницький міський центр соціальних служб разом із партнером напрацював план посилення послуги соціальної адаптації у громаді, ця послуга буде надаватись у Центрі. Наразі її можна отримати також на Дитячій точці СПІЛЬНО.

Соціальна адаптація передбачає підтримку в умовах пристосування до нових умов проживання, комунікації з іншими людьми. Задля розвитку цих навичок у підлітків була створена тренінгова програма, яку можна пройти на Дитячій точці СПІЛЬНО — просторі, де батьки та діти можуть отримати необхідну допомогу та підтримку, долучитись до розвиткових занять.

З початком Covid-19 та карантину, а потім і онлайн-навчання, у всіх дітей почалися проблеми з адаптацією. Багатьом стало складно знову виходити у світ, спілкуватися наживо. На кожному етапі свого життя ми опановуємо різні соціальні навички та вміння комунікувати. Багато дітей стали соціофобними, у них не розвинулася у потрібний момент їхнього життя необхідна навичка спілкування у соціумі, в декого вона просто забулася. Як би дивно це не звучало, але діти бояться суспільства та знаходитися в оточені інших людей. Їм звичне спілкування у переписці. Саме тому ми запровадили тренінгову програму соціальної адаптації підлітків, – розповідає психологиня Дитячої точки СПІЛЬНО Людмила Оніщук.

Принципи соціальної адаптації

Що передбачає соціальна адаптація:

  • психологічну підтримку: індивідуальні та групові консультації з психологом, залучення до майстер-класів з арттерапії,
  • навчання соціальних навичок: формування розуміння як спілкуватися з однолітками, батьками, незнайомцями,
  • допомогу у вирішенні побутових питаннях: як приготувати їжу, купити продукти, де і як отримати соціальні послуги,
  • підтримку у пошуку роботи: консультації щодо профорієнтації, допомога у складанні резюме, перенаправлення у Центр зайнятості,
  • допомогу у встановленні соціальних зв’язків: пошук гуртків та занять, що були б цікаві дитині.

Так, підлітків навчатимуть профорієнтації, фінансовій грамотності, комунікації з батьками. Обговорюватимуть теми секс-просвіти, конфліктних ситуацій, управління часом, розвитку лідерських навичок, здорового способу життя.

Тренінгова програма проводиться щочетверга з 15:00 до 17:00 на Дитячій точці СПІЛЬНО за адресою: проспект Космонавтів, 30, 3 поверх, 305 кабінет, Прозорий офіс. Усі підлітки Вінниці запрошуються на ці зустрічі.

Також фахівці запрошують дітей та батьків, опікунів на індивідуальні консультації та групові заняття на Дитячій точці СПІЛЬНО. Графік роботи дитячого простору з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 17:00.

Проєкт Дитячого фонду ООН 

Проєкт #CПІЛЬНОСоціальніПослуги впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). В Консорціум входять: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «Партнерство «Кожній дитині», МБО БФ «СОС Дитячі Містечка», ГО «Соціальна Синергія», ГО «Дніпровська ліга соціальних працівників», ГО «Всеукраїнська організація «Клас».

Нагадаємо, гостросоціальні теми – «родзинка» клубу соціально-правових дебатів, які проводить Служба у справах дітей у Вінниці. Відбулось чергове засідання клубу. 

Читайте також

Паливозаправник, "мавіки", рації, мікроавтобус закупила Вінницька громада для нацгвардійців
Детальніше
Дядя Гріша у Вінниці! Волонтер на кріслі колісному зібрав понад 8 млн грн на армію
Детальніше
Вінницька поліція розшукує зниклу 14-річну дівчинку
Детальніше
У Вінниці відкрилась виставка дитячих робіт студії «Барвистий дивоцвіт»
Детальніше
У вінницькому оздоровчому таборі «ЯМаріуполь. Родина» стартував новий сезон
Детальніше
Калинівська громада передала військовим матеріали для будівництва фортифікацій
Детальніше