У Вінниці провели соціально-правові дебати для підлітків

У Вінниці провели соціально-правові дебати для підлітків

17:11 15.11.2023

Гостросоціальні теми – «родзинка» клубу соціально-правових дебатів, які проводить Служба у справах дітей у Вінниці. 15 листопада відбулось чергове засідання клубу. 

У заході взяли участь 17 активних та розумних студентів вінницьких коледжів, які дискутували на теми навчання за кордоном та доречність проведення розважальних заходів під час війни.

Більшість підлітків беруть участь в дебатах вперше.

Як зазначили студентки третього курсу Вінницького торговельно-економічного фахового коледжу Державного торговельно-економічного університету Анастасія та Вікторія, такий захід – чудова нагода вивчити щось нове, знайти цікаві знайомства, розвинути комунікативні навички.

Своїх підопічних привела також викладачка Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій пані Раїса.

На жаль, через пандемію та воєнний стан підлітки довго навчалися дистанційно. Студенти скучили за офлайн-заходами. Як викладач, прагну, щоб мої студенти набралися досвіду ведення дебатів, могли грамотно та обґрунтовано підбирати аргументи, ввічливо опонувати, – зазначила Раїса Іванівна.

Дебати пройшли під керівництвом начальниці відділу превентивної роботи Служби у справах дітей Людмили Марценюк.

За її словами, дебатний клуб, який організовує Служба у справах дітей, існує близько десяти років.

Приємно бачити, що у молоді є бажання обговорювати актуальні соціально-правові теми. Такі заходи – це можливість сформувати інтелектуальну еліту нашого міста, майбутнє нашої країни. Підліткам цікаво, вони проявляють свою індивідуальність, вчаться обґрунтовано говорити, слухати і чути один одного, – зауважила Людмила Марценюк.

Для дебатів усіх студентів поділили на чотири групи. Теми обирали спільно і врешті-решт дійшли до консенсусу: обговорюватимуть навчання за кордоном та доречність проведення розважальних заходів під час війни. За одну тему беруться дві команди: одна висловлює аргументи «за», інша – «проти». На виступ учасника дається три хвилини. Запитання до опонентів – тільки вітаються.

Врешті, студенти не тільки обговорили актуальні теми, але й здобули не менш важливу навичку – власне, вести дебати. Тож такі заходи Служба у справах дітей проводитиме і надалі.

Нагадаємо, днями на базі креативного простору "Level 80", відділом молодіжної політики Вінницької міської ради, Вінницькою молодіжною радою та творчою ініціативною групою "Eventum" було організовано публічний обмін думками на тему "Жінки при владі".

Читайте також

Штурмували ворожі позиції: вінницькі нацгвардійці вдосконалили бойові навички
Детальніше
Вінницька поліція розшукує зниклу 14-річну дівчинку
Детальніше
У Вінниці відкрилась виставка дитячих робіт студії «Барвистий дивоцвіт»
Детальніше
У вінницькому оздоровчому таборі «ЯМаріуполь. Родина» стартував новий сезон
Детальніше
У Вінниці відбувся відкритий семінар з бразильського Джиу-джитсу
Детальніше
Юні вінничани вибороли “золото” та “срібло” чемпіонату України з флаг-футболу
Детальніше