У Вінниці визначили переможця архітектурного конкурсу
Ідея плюс креатив помножені на турботу про малюків. Усе це намагались втілити у своїх проєктах учасники архітектурного конкурсу на спорудження дитячого садочка у мікрорайоні Поділля. Сьогодні відбулось підбиття його підсумків. Кожну із трьох пропозицій учасники журі детально розглянули та оголосили переможця.
«Бешкетники», «Легосад», Kindergarten «Hello» – такі звучні назви своїм проєктам дали команди архітекторів-конкурсантів. Не менш цікавими були й фасадні рішення. Від стриманих фарб нордичного стилю до яскравого різнобарв’я у стилі улюбленого конструктора дітвори. Але, окрім естетичного вигляду, садочок має повністю відповідати освітнім цілям. Саме на цьому наголошували представники журі, яке очолила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.
Те, що у такий непростий час ми розглядаємо проєкти зведення садочка – це вселяє дуже велику надію і ми впевнені, що скоро наша Перемога. Ми думаємо про наших маленьких вінничан – наше сьогодення і майбутнє, яким відновлювати і розвивати Україну, – зазначила на початку роботи журі Галина Якубович. – Хотілося б обрати такий проєкт, який надалі стане й окрасою мікрорайону, і найголовніше комфортним місцем перебування наших діток, місцем здобуття ними дошкільної освіти. А також буде і креативним, і цікавим.
За її словами, у молодому мікрорайоні працюють лише два садочки (№3 та №7) та вони не в змозі задовольнити усі потреби.
Новий садочок, замовником якого є міська рада, департамент капітального будівництва має бути ще однією родзинкою мікрорайону. Його спорудження матиме змішане фінансування: і міського бюджету та інвесторів, яких ми будемо долучати, але зараз найголовніше завдання обрати концепцію дитячого садочку і тут треба слухати й фахівців галузі освіта, і архітекторів, щоб знайти золоту середину, яка була б найкращою, – підкреслила Галина Якубович.
Щільна забудова мікрорайону стала чи не найбільшим випробуванням для учасників конкурсу. Земельна ділянка, виділена під зведення садочка, обмежена за площею і вимагала нестандартних рішень. Серед основних вимог до проєктантів були й інклюзивність, зручність розташування груп, наявність ігрових та спортивних майданчиків, і що не менш важливо укриттів, які б відповідали нормам та стандартам.
Архітектурний конкурс відбувається у дуже важкий час. Передусім ми всім конкурсантам висловлюємо найтепліші слова вдячності. Всі вони отримають премії відповідно до отриманих місць. Показати доволі якісний, новаторський результат у непрості часи – це досягнення. Будемо сподіватись, що у результаті ми отримаємо новий архетип дошкільного навчального закладу для Вінниці, – зазначив головний архітектор Вінниці Євген Совінський.
Результати голосування
Інтрига, щодо розподілу місць тривала аж до завершення голосування. Лише після нього відкрили конверти з іменами команд архітекторів.
- Більшістю голосів перше місце з правом реалізації свого проєкту отримала авторська команда із Чернівців – ФОП Хілько Наталія Олексіївна (проєкт «Бешкетники»);
- 2 місце і заохочувальна премія в Архітектурно-проєктної майстерні Плясовиці (проєкт «Легосад»);
- 3 місце і заохочувальна премія у МКП "Вінницький муніципальний центр містобудування й архітектури» (проєкт Kindergarten «Hello»).
Як запевнила Галина Якубович, зі спорудженням нового дитячого садочка зволікати не будуть, адже він дуже потрібний місту і його маленьким мешканцям.
Нагадаємо, 17 вересня, у День народження письменника Михайла Коцюбинського, відбулася презентація проєктів другого (фінального) туру Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу "Коцюбинський вдома". Перемогу здобув проєкт команди з Вінниці.