У Вінниці вшанували пам'ять жертв Другої світової війни
8 травня 1945 року у берлінському середмісті представниками нацистської Німеччини, союзників та СРСР було підписано Акт про капітуляцію Німеччини у Другій світовій війні.
У ці дні весь світ єднається в скорботі та вшановує подвиг кожного, хто боровся з нацизмом, дякує героям, які пройшли через це пекло.
В Україні День пам'яті та примирення відзначають з 2014 року. Таким чином, країна долучилась до європейських традицій вшанування у європейському дусі пам'яті та примирення. Для заходів, приурочених до цих дат, використовується символічний червоний мак. Графічне зображення, з одного боку уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
![У Вінниці вшанували пам'ять жертв Другої світової війни](/sites/default/files/styles/compressor/960x640/inline-images/03_3.jpg?itok=Gja-pj0-)
Друга світова війна зачепила фактично кожну українську родину. Фронт пройшовся українськими землями двічі, кожен п'ятий мешканець країни загинув.
Нацистська окупація Вінниці тривала 974 дні. Зі 100 тисяч населення до війни у Вінниці залишилося менше половини.
Перемога над нацизмом у війні була здобута кров'ю десятків мільйонів людей. Цей глобальний військовий конфлікт – пересторога на століття для всієї людської цивілізації.
![У Вінниці вшанували пам'ять жертв Другої світової війни](/sites/default/files/styles/compressor/960x640/inline-images/010.jpg?itok=pFoZaxOk)
За інформацією Українського інституту національної пам'яті у Другій світовій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Демографічні втрати України склали понад 10 млн осіб (разом з ненародженими). У війні взяли участь 80 % населення планети - близько 1,7 млрд осіб, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав.
![У Вінниці вшанували пам'ять жертв Другої світової війни](/sites/default/files/styles/compressor/960x640/inline-images/182872632_562179581442323_7521439715517958708_n.jpg?itok=4nxk0Ork)
Нагадаємо, У Вінниці подякували ветеранам Другої світової війни