У Вінниці влаштували урок мужності для школярів

У Вінниці влаштували урок мужності для школярів

18:42 20.05.2024

У день річниці виходу останнього оборонця гарнізону “Маріуполь” із заводу “Азовсталь”, 20 травня, у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва провели урок мужності, присвячений вшануванню оборонців Маріуполя. 

Захід організували представники департаменту освіти Вінницької міськради спільно з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм за ініціативи Вікторії Колмикової – матері загиблого «азовця», вінничанина Романа Колмикова.

У Вінниці влаштували урок мужності для школярів

На уроці мужності були присутні 200 учнів та їхні вчителі, а також волонтери, військові та родини, які втратили рідних або досі чекають їх з російського полону. Захід розпочався хвилиною мовчання в пам'ять про загиблих Героїв, які віддали свої життя за свободу та незалежність України.

Спікери розповідали школярам про героїчну оборону Маріуполя, про те, як розгорталися події на “Азовсталі” та про незламний дух українських військових. Спеціально підготовлені презентації, відео та свідчення очевидців допомогли учням краще зрозуміти масштаб подвигу та значення цих подій для сучасної історії України. Під час цієї зустрічі діти мали можливість особисто поспілкуватися з військовими представниками хорунжої бригади “АЗОВ”. Один із запрошених гостей, “Азовець” з позивним «Друг Даер», поділився своїми думками та відповів на численні запитання школярів. 

Азовці – це про патріотизм, сміливість та стійкість. Понад 700 азовців перебувають в російському полоні, тож ми маємо не забувати про них і боротись за те, щоб їх повернули додому. Адже всі ми розуміємо, що таке російський полон, — сказав військовослужбовець.

У департаменті освіти Вінницької міської ради зазначають: проведення уроку мужності – це важливий елемент патріотичного виховання молодого покоління. Такі заходи допомагають усвідомити значення героїчних вчинків оборонців Маріуполя для сьогодення і майбутнього України, а також сприяють формуванню національної самосвідомості та гордості за свою країну.

Цього дня, 20 травня 2022 року, завершилася одна з найбільш драматичних та героїчних сторінок сучасної української історії. Захисники Маріуполя, мужні бійці, які до останнього тримали оборону заводу “Азовсталь”, отримали наказ про вихід, закінчивши таким чином свою багатомісячну оборону. Отож, ми провели цей захід, аби наші учні пам’ятали та знали, який подвиг зробили наші Захисники та Захисниці, – зазначає начальниця відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти Вінницької міської ради Наталія Перекрестенко.

У Вінниці влаштували урок мужності для школярів

Для учнів також підготували виставку «Герої мого краю: Янголи Маріуполя» та «Душа у місті Марії». Одна з виставок зображує біографію та роки життя азовців з Вінниччини, які поклали своє життя за українську землю, а на інших полотнах зображені портрети мам, життя яких розділилося на ДО та Після: щасливе минуле та вічний біль реальності. Виставка викликала чимало почуттів у присутніх:

Ми дуже пишаємося нашими Героями. Їхній подвиг є прикладом для нас усіх. Сьогоднішній урок мужності допоміг нам краще зрозуміти ціну свободи та незалежності, — зазначила учениця Марія.

Нагадаємо, у Вінниці відкрили виставку «Душа в місті Марії». Вона складається з 22 фотоколажів, кожен із яких – про матерів та їхніх синів-Героїв, які віддали своє життя за Україну. 

Читайте також

Посмертно нагородили чотирьох Героїв з Тульчинської громади
Детальніше
У Вінниці сім'ям поліцейських, які загинули на фронті, вручили державні нагороди
Детальніше
Повідомили про підозру жмеринчанину, який зняв і виклав у соцмережі переміщення гелікоптера ЗСУ
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше
Уламки "шахеда" пошкодили об'єкт інфраструктури на Вінниччині
Детальніше
Штурмували ворожі позиції: вінницькі нацгвардійці вдосконалили бойові навички
Детальніше