У Вінниці влаштували толоку для боротьби з борщівником

У Вінниці влаштували толоку для боротьби з борщівником

18:09 10.06.2024

Днями у Вінниці на малій річці №13 відбулася чергова толока, організована для боротьби з борщівником Сосновського. Ця шкідлива рослина, яка викликає серйозні опіки при контакті зі шкірою людини, вже кілька років є небезпечним ворогом екосистеми міста. 

За справу знищення борщівника вчергове взялися активні вінничани та фахівці «Інститут розвитку міст».

Толоки стали традиційними для Вінниці. Місцеві жителі активно беруть участь у таких заходах, усвідомлюючи важливість спільних зусиль у боротьбі з небезпечною рослиною, зазначила експертка з екології та озеленення КП «Інститут розвитку міст» Любов Колосова.

Під час толоки фахівці провели інструктаж для всіх учасників. Вони пояснили, як правильно викорчовувати борщівник, щоб мінімізувати ризики поширення рослини в майбутньому. Також допомогу і підтримку надали працівники МКП «Вінницязеленбуд».

Загалом вже третій рік ми працюємо з цією ділянкою і насправді досягли значних успіхів: цієї небезпечної рослини точно стало менше. Хочемо нагадати, що ми не використовуємо хімічні засоби для боротьби, щоб не допустити їхнє потрапляння до водойми. Декілька разів на сезон ми вирубаємо рослини, щоб не допустити їхнє цвітіння і засівання. Також напрацювали окремі рекомендації. Наприклад, якщо рослина вже зацвіла – в жодному разі не можна залишати суцвіття на ділянці, оскільки насіння має здатність дозрівати навіть на зрубаному суцвітті, – підкреслює Любов Колосова.

За її словами, незабаром усі поради та свій досвід боротьби із борщівником планують описати у документі, щоб масштабувати його на інші ділянки в нашій громаді.

Подібні толоки є чудовим прикладом того, як спільними зусиллями можна досягти значних результатів. Важливо не тільки фізично знищувати борщівник, а й підвищувати обізнаність громадян про небезпеку цієї рослини та методи боротьби з нею, – зазначили організатори заходу.

Нагадаємо, працівники комунального підприємства "Інститут розвитку міст" спільно із небайдужими вінничанами провели четверту толоку зі знищення борщівника. Цього разу з небезпечною рослиною боролися у мікрорайоні Старого міста, поблизу тринадцятої малої річки, що протікає на теренах міста.

Читайте також

Якість медичних послуг на Вінниччині перевірили фахівці НСЗУ
Детальніше
Меду не буде? Бджолярі скаржаться — через зміну клімату бджолам немає де збирати нектар
Детальніше
Перша допомога: як врятувати людину у життєво небезпечних ситуаціях
Детальніше
В Україні скасували перехід на "літній час": коли годинник переведуть востаннє?
Детальніше
Як захиститись від впливу ультрафіолету та зробити свій відпочинок безпечним? Поради експертів
Детальніше
У Вінниці продовжує лікування 6-місячний хлопчик з "Охматдиту", який переніс операцію на серці
Детальніше