У Вінниці від поліомієліту щеплюють дітей, які не були вчасно вакциновані

У Вінниці від поліомієліту щеплюють дітей, які не були вчасно вакциновані

14:46 17.02.2022

У Вінницькій міській територіальній громаді триває вакцинація дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень. Імунізують маленьких вінничан інактивованою поліовакциною (ІПВ). У департаменті охорони здоров’я міської ради розповіли, що у Вінниці є 5 тисяч доз якісної та ефективної вакцини проти поліо. Це — інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) (ін’єкції) та оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) (краплі).

Поліомієліт повернувся в Україну через низькі показники планової імунізації. Майже 30% дітей в країні не захищені від цієї хвороби. Вона загрожує кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині невиліковним паралічем і навіть смертю. Ліків проти цієї хвороби не існує, єдиним захистом від неї є імунізація. Саме для того, щоб вберегти дітей від небезпечного захворювання, з 1 лютого в Україні розпочалася вакцинальна кампанія проти поліомієліту.

Прошу батьків перевірити, чи отримали їхні діти всі щеплення від поліомієліту. Якщо пропустили хоч одне, необхідно негайно звернутись до сімейного лікаря, педіатра в Центр первинної медико-санітарної допомоги, аби імунізувати свою дитину. Щеплюють від поліомієліту безкоштовно. В Україні вакцинація від поліомієліту буде проходити у кілька етапів. Наразі у Вінницькій міській територіальній громаді триває перший раунд додаткової вакцинації, впродовж якого заплановано щепити 1717 дітей віком від 6 місяців до 6 років. Це діти, які зовсім не мають щеплень від цієї недуги. Нині вже імунізували 546 маленьких вінничан, - розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

За словами Олександра Шиша, друге щеплення під час першого раунду додаткової вакцинації мають отримати 947 дітей Вінницької громади, на сьогодні вже імунізували 454 малюки. Згодом буде проведено ще кілька раундів додаткової вакцинації дітей віком до 6 років оральною поліовакциною.

У Вінницькій громаді від поліомієліту у 2021 році щепили 13 498 дітей. А цьогоріч - 1168 маленьких вінничан.

Імунітет до поліомієліту

Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів. У 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ін’єкції), згодом у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (краплі).

Шести доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи та захищає від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику. Вона захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Нагадаємо, у відповідь на спалах поліомієліту в Україні організована кампанія зі щеплення дітей, які пропустили (або не зробили взагалі) вакцинацію, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень. На Вінниччині від поліомієліту на сьогодні вакциновано лише 70% дітей. Тоді як для формування колективного імунітету необхідно, аби щеплення отримали 95% маленьких мешканців області.

Читайте також

Від літака до єдності творчий день для татусів і дітей провели у Вінниці
Від літака до єдності: творчий день для татусів і дітей провели у Вінниці
Детальніше
У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
Детальніше
У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
Детальніше
Секрети віртуального світу як сучасні технології впливають на вашу дитину
Секрети віртуального світу: як сучасні технології впливають на вашу дитину
Детальніше
Від аутизму до ослаблення імунітету розвінчуємо найпоширеніші міфи про щеплення
Від аутизму до ослаблення імунітету: розвінчуємо найпоширеніші міфи про щеплення
Детальніше
Покажуть, як працює онкоцентр хочеш допомогти громаді — приходь на екскурсію
Покажуть, як працює онкоцентр. Хочеш допомогти громаді — приходь на екскурсію
Детальніше