У Вінниці в будинку на вулиці Архітектора Артинова замінили покрівлю

У Вінниці в будинку на вулиці Архітектора Артинова замінили покрівлю

15:51 02.05.2022

Ще в одному висотному будинку у середмісті Вінниці завершено капітальний ремонт даху. Він знаходиться на вул. Архітектора Артинова. Це вже другий будинок, де цієї весни проведено реконструкцію покрівлі.

Перший будинок знаходиться також у центрі міста - на Хлібній. А загалом у планах провести капремонт дахів шести багатоповерхівок, щоб завершити роботи, які були розпочаті ще до початку війни росії проти українського народу.

ОСББ у цьому будинку на вулиці Архітектора Артинова було створено наприкінці 2019 року. У ньому близько 30 квартир та кілька нежитлових приміщень, які використовуються під комерційні потреби. Будинок був побудований ще наприкінці 50-х років ХХ століття. Тому при створенні об’єднання співвласників багатоповерхового будинку мешканці за муніципальною програмою підтримки ОСББ могли скористатись можливістю провести за кошти громади капремонт не одного, а двох видів конструктивних елементів своєї висотки.

На зборах жителів будинку було прийнято рішення спочатку виконати заміну внутрішньобудинкових мереж холодного водопостачання, які були уже геть зовсім аварійні. І відтоді, як їх поміняли, не було жодного виклика аварійних бригад, - розповідає представниця ОСББ Наталя. - А другим видом капітального ремонту вирішили обрати заміну покрівлі. Коли будинок був побудований, вона спочатку була пласкою, потім зробили шатрову з шиферу. Але це було 20-30 років тому. Зараз, коли з’явилась можливість провести заміну даху на покрівлю з металочерепиці та її модернізувати, звісно, треба було нею скористатись. Бо в будинку у своїй більшості живуть пенсіонери. І для людей точно було б не під силу робити в майбутньому реконструкцію даху.

Нова покрівля з металочерепиці при дотриманні усіх вимог при монтажі та відповідному догляді може служити до 50 років. Будівельники також поміняли усі слухові вікна, зробили відступи з металочерепиці над балконами та систему відведення дощової і талої води. Гарантія на новий дах від підрядної організації, яка проводила роботи, складає 10 років.

Пані Наталя додає, що цікавилась досвідом європейських країн щодо проведення модернізації багатоповерхових будинків. І за кордоном таких муніципальних програм підтримки об’єднань співвласників житла, яка діє у Вінниці, немає.

В Європі просто не існує такого поняття як безкоштовний капремонт будь-якого виду конструктивних елементів будинку. Жителі мають взяти участь у фінансуванні хоча б в межах 10% від вартості проекту. Тому такі програми по підтримці ОСББ, як у Вінниці - це чудова можливість людям почати робити зміни у своєму спільному будинку. Та бути у ньому справжніми господарями, - каже пані Наталія.

Нагадаємо, з початку березня у Вінниці відновили роботи із заміни дахів багатоквартирних будинків. У будинку на вулиці Хлібній роботи уже завершені.

Читайте також

Подають воду, не спалюючи газ: на одній з котелень у Вінниці встановили тепловий насос
Детальніше
У Вінницькому районі без газопостачання залишиться село Очеретні
Детальніше
Де триватимуть ремонти на комунальних мережах Вінниці 18 червня
Детальніше
Кабінети МРТ, КТ та Рентген-операційна: у Подільському центрі онкології тривають ремонтні роботи
Детальніше
У Тульчинській лікарні відремонтували пасажирський ліфт
Детальніше
18 червня сім вулиць Вінниці залишаться без води через ремонті роботи
Детальніше