У Вінниці створили ще одну прийомну сім’ю: під опіку взяли 14-річного Андрія

У Вінниці створили ще одну прийомну сім’ю: під опіку взяли 14-річного Андрія

21:43 01.04.2022

Сьогодні, 1 квітня, вінничанка Катерина вже вдруге стала прийомною матір'ю. Жінка взяла на виховання хлопчика. У міській раді вона підписала відповідний договір про влаштування дитини на виховання і спільне проживання у прийомній родині.

Заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович привітала прийомну маму з поповненням у сім’ї та зазначила, що це дуже сміливе та важливе рішення. Вона додала, що працівники служби у справах дітей ВМР завжди готові підтримати родину у будь-яких ситуаціях.

Війна в Україні призупинила механізм усиновлення, однак чимало дітей продовжують потребувати сімейного затишку та любові. У Вінниці ми докладаємо безліч зусиль для того, щоб ці потреби були реалізовані. Влада всіляко намагається підтримати людей, які вирішили стати прийомними батьками, тому соціальні виплати як були, так і залишаються. Також ми надаємо одноразову допомогу у розмірі 25 тис. грн. Не забувайте й про наші служби, які завжди пороч та готові допомогти у вирішення питань пов’язаних із дитиною. Я знаю, що ви дуже досвідчена людина та ще раз дякую, вам, за ваше рішення, - звернулася Галина Якубович до новоспеченої прийомної матері.

У Вінниці створили ще одну прийомну сім’ю: під опіку взяли 14-річного Андрія

Під час підписання договору були присутні представники освіти, які допомагають із переведенням та влаштуванням хлопчика до нової школи.

Начальниця служби у справах дітей міської ради Людмила Шафранська зазначила, що у Вінниці щорічно створюються кілька прийомних сімей. Станом на зараз їх вже 18.

Кожна сім’я варта того, щоб про неї говорити з великої літери. 18 дітей і 3 особи з їх числа виховуються у прийомних сім’ях, дев’ятеро дітей в нас виховуються у дитячому будинку сімейного типу. 264 дитини позбавлені батьківських прав або ж у статусі дітей-сиріт. Майже 90% виховуються саме в сімейних формах виховання – це під опікою або піклуванням близьких родичів, інших осіб, в дитячих будинках сімейного типу, або ж у прийомних сім’ях, - сказала вона.

Прийомна мама, пані Катерина зізнається, що її переповнюють емоції, адже розуміє наскільки важливо нині огорнути хлопчика материнською любов’ю. Старша донька, 18-річна Анжеліка, до речі, також її в усьому підтримує.

Андрій мріє стати кухарем, фотографом або військовим. Ми підтримаємо його та допоможемо визначитися й реалізувати його мрії. Андрій опинився у складній ситуації, він - сирота. Та я впевнена, що йому так само потрібна родина, як і будь-якій іншій дитині. У нас все буде добре, - переконана жінка.

Нагадаємо, 25 березня у Вінниці підписали договір про влаштування дитини до патронатної сім'ї. Родина Чернюків взяла до себе на виховання 11-річного Сашка.

Читайте також

У Вінниці надзвичайники врятували 2-річну дівчинку
Детальніше
Відпочивальники табору «ЯМаріуполь – Родина» побували в дитячому центрі «Країна Мрій»
Детальніше
Рятувальники Вінниччини провели безпековий захід для дітей
Детальніше
Поліція розшукує дітей 9 та 14 років, які зникли у Вапнярці
Детальніше
Домедична допомога, мінна безпека: рятувальники провели безпековий захід для малечі
Детальніше
У Вінниці продовжує лікування 6-місячний хлопчик з "Охматдиту", який переніс операцію на серці
Детальніше