У Вінниці створили нову писанку-оберіг з тризубом

У Вінниці створили нову писанку-оберіг з тризубом

16:31 21.04.2022

У Вінниці традиційно розмістили велетенські писанки. А також створили нову писанку-оберіг, в центрі якої зображений тризуб – Герб України в оточенні символів оберегів: квітки-сонця, квітки-надії, квітки-родючості та символів нашої держави.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Писанка створена у жовто-блакитних кольорах, що символізує нашу українську єдність. Ескіз та ідея належить викладачам художньої школи. А вже до процесу розпису долучались викладачі мистецьких шкіл Вінниці та деякі працівники бібліотечної системи, - говорить директорка Вінницької дитячої художної школи Наталія Стафійчук.

писанку

Цього року відбувся п’ятий-ювілейний фестиваль "Великоднє диво". А також п’ятий проєкт "Пасхальні візерунки", де майстрині культурних закладів виготовляли писанки для наших військових.

Не дивлячись на такі важкі часи, які переживає наша країна, фестиваль відбувся. Ми знаємо, що писанка – це символ життя. Цей проєкт має на меті донести через мистецтво, що Україна буде вільною!, - повідомляє директор департаменту культури Максим Філанчук.

Також викладачки Вінницької художньої дитячої школи та художнього відділення Вінницької музичної дитячої школи №2 представили свої писанки та інші Великодні вироби. Кожне яйце має свій особливий орнамент та побажання.

Взагалі, писанка несе добро і перемогу добра над злом. На яйцях пишуть берегинь роду, символ сонця – це зміни на краще, дубове листя – для наших чоловіків та воїнів, щоб вони були потужні. Вічно зелена гілочка – пов’язує покоління, а дерево роду, щоб була єдина Україна, - говорить майстриня писанок Вінницької музичної дитячої школи №2.

Нагадаємо, в Калинівці у дошкільному закладі напередодні Великодня почали випікати великодні солодощі для захисників та захисниць України.

Читайте також

Шоколадний івент: для вінничан влаштували "смачне" свято напередодні Міжнародного дня шоколаду
Детальніше
У Вінниці відзначили кращих податківців та вшанували службовців-фронтовиків
Детальніше
До Дня Захисту дітей у вінницьких старостинських округах провели низку заходів
Детальніше
На Вінниччині у містечку Бар провели масштабне святкування Міжнародного дня захисту дітей
Детальніше
Для дітей переселенців з Луганщини у Вінниці влаштували святкові заходи
Детальніше
У Вінниці поліцейські влаштували для дітлахів день активного відпочинку
Детальніше