У Вінниці стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи"
У Вінниці 14 травня стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи". Суть ініціативи полягає у тому, щоб пронести прапори України від стартової точки Подільського шляху Святого Якова у Вінниці до кінцевої точки всесвітньовідомого Каміно - іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, де розташований храм з мощами апостола Якова.
Прапорів два - один подарують на кінцевій точці маршруту (на ньому зображено Вінницю як крайню східну точку Шляху), а інший (фрагмент прапора-рекордсмена з Сум, розгорнутого у 2023 році на довжині 156 метрів) передадуть назад до України, у Вінницю, звідки все й почалося. Крім цього організатори розробили "паспорт українського прапора", в якому будуть ставитись печатки про проходження на кожному з відрізків шляху.
Ініціатором цієї акції є Роман Степаненко - українець, який останні 10 років проживає у Карлсруе, що є містом-побратимом Вінниці. Минулого року Роман разом з дружиною пройшли 200 км португальським шляхом святого Якова, дорогою розповідаючи іншим паломникам і про українську ділянку. На початку червня вони разом з вінничанкою Наталією Кох планують пройти нову ділянку Каміно-де-Сантьяго з міста Ферроль. На території України ініціативу підхопили координатори маршруту Camino Podolico, а також голова ГО "Моя Северинівка" Владислав Підгаєць, - інформує Вінницька міська рада.
![У Вінниці стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи"](/sites/default/files/styles/compressor/1536x2048/inline-images/440877513_753468286940589_7265639989224936272_n.jpg?itok=_0T4jr8K)
Особливо цінним є те, що на шляху Camino Podolico прапори несуть члени молодіжних рад, студенти та інша активна молодь. Зокрема 14 травня на першому відрізку з Вінниці до Гнівані прапор пронесли студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського під супроводом завідувача кафедри географії цього університету Володимира Канського. Вони залишили на прапорах свої автографи та відмітки і передали естафету новій групі мандрівників.
Наступними точками передачі на Подільському шляху святого Якова будуть Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Маліївці, Дунаївці і Кам'янець-Подільський. А далі прапори України помандрують європейськими шляхами святого Якова. Стежте за сторінками Camino Podolico, щоб побачити нові фоторепортажі естафети.
![У Вінниці стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи"](/sites/default/files/styles/compressor/2048x1622/inline-images/441896343_753468316940586_4781646330701073677_n.jpg?itok=vY2PDquj)
Нагадаємо, офіційний сезон проходження Подільського шляху святого Якова (Camino Podolico) стартував. На сайті маршруту, який через російську агресію офіційно не функціонував з 2022 року, вже почали оновлювати інформацію для туристів і паломників.