У Вінниці стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи"

У Вінниці стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи"

14:43 14.05.2024

У Вінниці 14 травня стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи". Суть ініціативи полягає у тому, щоб пронести прапори України від стартової точки Подільського шляху Святого Якова у Вінниці до кінцевої точки всесвітньовідомого Каміно - іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, де розташований храм з мощами апостола Якова.

Прапорів два - один подарують на кінцевій точці маршруту (на ньому зображено Вінницю як крайню східну точку Шляху), а інший (фрагмент прапора-рекордсмена з Сум, розгорнутого у 2023 році на довжині 156 метрів) передадуть назад до України, у Вінницю, звідки все й почалося. Крім цього організатори розробили "паспорт українського прапора", в якому будуть ставитись печатки про проходження на кожному з відрізків шляху.

Ініціатором цієї акції є Роман Степаненко - українець, який останні 10 років проживає у Карлсруе, що є містом-побратимом Вінниці. Минулого року Роман разом з дружиною пройшли 200 км португальським шляхом святого Якова, дорогою розповідаючи іншим паломникам і про українську ділянку.  На початку червня вони разом з вінничанкою Наталією Кох планують пройти нову ділянку Каміно-де-Сантьяго з міста Ферроль. На території України ініціативу підхопили координатори маршруту Camino Podolico, а також голова ГО "Моя Северинівка" Владислав Підгаєць, - інформує Вінницька міська рада.

У Вінниці стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи"

Особливо цінним є те, що на шляху Camino Podolico прапори несуть члени молодіжних рад, студенти та інша активна молодь. Зокрема 14 травня на першому відрізку з Вінниці до Гнівані прапор пронесли студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського під супроводом завідувача кафедри географії цього університету Володимира Канського. Вони залишили на прапорах свої автографи та відмітки і передали естафету новій групі мандрівників.

Наступними точками передачі на Подільському шляху святого Якова будуть Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Маліївці, Дунаївці і Кам'янець-Подільський. А далі прапори України помандрують європейськими шляхами святого Якова. Стежте за сторінками Camino Podolico, щоб побачити нові фоторепортажі естафети.

У Вінниці стартувала акція "Дорога українського прапора шляхами Європи"

Нагадаємо, офіційний сезон проходження Подільського шляху святого Якова (Camino Podolico) стартував. На сайті маршруту, який через російську агресію офіційно не функціонував з 2022 року, вже почали оновлювати інформацію для туристів і паломників.

Читайте також

Юні вінничани поділились враженнями від візиту до французького міста Діжон
Детальніше
Похід з Вінниці до Кам’янця-Подільського дав мандрівницям шанс зібрати майже 80 тисяч грн для військових
Детальніше
17 випускників отримали сертифікати «Школи гідів та амбасадорів Вінниці»
Детальніше
Три громади на Вінниччині зобов'язали створити органи охорони культурної спадщини
Детальніше
Для дітей, чиї батьки загинули на фронті або зникли безвісти, організували поїздку до міста Діжон
Детальніше
У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»
Детальніше