У Вінниці розширили Порядок компенсації за встановлене обладнання для генерації "зеленої" енергії

У Вінниці розширили Порядок компенсації за встановлене обладнання для генерації "зеленої" енергії

14:45 28.06.2024

Відтепер великий бізнес теж може претендувати на компенсацію витрат на придбане обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Таке рішення ухвалили сьогодні, 28 червня, під час засідання сесії Вінницької міської ради.

Відповідний порядок у Вінницькій МТГ діє з минулого року. Першочергово він був розрахований на суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва громади, щоб простимулювати бізнес користуватися «зеленою» енергетикою і тим самим зменшити навантаження на загальну енергосистему, яку цілеспрямовано нищать російські війська. Втім розширення меж дії Порядку – це не всі зміни.

У Вінниці вже є позитивні кейси використання децентралізованої генерації електроенергії, яка допомагає проходити пікові навантаження. Тож накопичення енергії – наступний ефективний крок для стабільної роботи бізнесу в умовах відключень світла.

Це рішення ми приймаємо на прохання бізнесу. Ми були на підприємстві “АгранаФрут” та обговорювали це питання. Компенсації за встановлене обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ, яка діяла на мікро-, малий та середній бізнес недостатньо для того, щоб ефективно працювали ще й великі підприємства. Тому ми додаємо такий компонент, як компенсація за встановлення акумуляторних батарей. Під час блекауту це дасть можливість оперативно реагувати виробництву, а це збереження та створення нових робочих місць та підсилення економіки України та нашої територіальної громади, а також таке рішення відповідає Зеленому курсу і допоможе підсилити нашу енергонезалежність, – сказав Сергій Моргунов.

Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов переконаний: автономність від центральних мереж електропостачання та енергонезалежність у період блекауту – дуже актуальна для стабільної роботи бізнесу, який наповнює податками бюджети всіх рівнів. Саме задля підтримки підприємців міська влада приймає рішення щодо спрощення Порядку. Він детальніше розповів про зміни у визначенні величини обсягу часткової компенсації витрат в бік збільшення.

Сума часткової компенсації одному учаснику процедури компенсації не має перевищувати 1 000 000 грн – у випадку встановлення тільки обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії до 2 000 000 грн залежно від розміру сплати податків – у випадку встановлення обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ та акумуляторних батарей з потужністю не менше ніж половина номінальної потужності обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії, – сказав Максим Мартьянов.

Нагадаємо, у Вінницькій громаді налічують 24 тисячі "зелених" робочих місць, і такі показники співмірні з європейськими регіонами. Це результати тематичного дослідження, які презентували представники Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» під час зустрічі з фахівцями Вінницької міської ради та Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Читайте також

Допомога армії, розвиток «зеленої» енергетики та безбар'єрності: ключові рішення сесії Вінницької міськради
Детальніше
Embedded thumbnail for Чергова сесія міської ради за 28 червня 2024 року
Чергова сесія міської ради за 28 червня 2024 року
Детальніше
"На пріоритет "Безпека та оборона" плануємо спрямувати до 1 млрд грн", - мер Вінниці
Детальніше
Ще шість автобусів з низькою підлогою і пандусами придбає Вінницька транспортна компанія
Детальніше
Як у європейських регіонах - у Вінницькій громаді є 24 тисячі "зелених" робочих місць
Детальніше
Вінницька міська рада долучилася до коаліції "Енергетичний перехід"
Детальніше