У Вінниці розробили "Дорожню карту біженця" для евакуйованих людей

У Вінниці розробили "Дорожню карту біженця" для евакуйованих людей

11:49 12.03.2022

У Вінницькій міській раді створили пам’ятку "Дорожня карта особам, евакуйованим з територій України, де відбуваються бойові дії". Мета - надати необхідну інформацію з питань соціального захисту та запропонувати алгоритм дій для людей, які прибувають у місто як біженці.

У департаменті соціальної політики Вінницької міської ради створили пам’ятку "Дорожня карта особам, евакуйованим з територій України, де відбуваються бойові дії". Тут зібрана вся необхідна інформація для біженців, які прибули до Вінниці. Перш за все, у пам’ятці роз'яснюють, куди звертатись для тимчасового поселення. Крім того, є розділ, де зазначається, як діяти переселенцям, якщо вони бажають залишитись у Вінниці.

У пам’ятці йдеться про те, які необхідно мати документи та куди звертатись, щоб отримати адресну державну допомогу, житлову субсидію та пільги. Також в карті вказаний телефон "гарячої лінії" пенсійного фонду та - психологічної допомоги, - про це повідомляє Вінницька міська рада.

Крім того, наявна інформація, як і де можна отримати медичну допомогу. А ще розповідається про те, які послуги надаються громадянам похилого віку та людям з інвалідністю і де їх отримати.

У "дорожній карті" також зазначається, куди необхідно звертатись щодо працевлаштування або отримання статусу безробітного, а також як стати на облік у військкоматі.

У цій пам'ятці зібрана уся корисна та необхідна інформація для переселенців. Адже розуміємо: люди в розпачі, прибули в чуже місто і їм необхідна допомога, а куди звертатись - не знають. От і з’явилась ідея створити таку пам’ятку. Її переселенці зможуть отримати на залізничному вокзалі, в місцях тимчасового перебування, аптеках, прозорих офісах та волонтерських центрах, - розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Також пам'ятку можна завантажити на офіційному сайті Вінницької міської ради за посиланням.

Нагадаємо, у Вінниці після запровадження комендантської години відбулися зміни у графіку вивезення сміття. Тепер його вивозять з 8:00 до 21:00, а не вночі, як це було раніше.

Читайте також

Під звуки сирен в пологовий: поліцейський офіцер громади допоміг вагітній жінці дістатися в лікарню
Детальніше
Вінницький надзвичайник врятував людину у свій вихідний
Детальніше
Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Німеччина виділить 10 мільйонів євро на відбудову Охматдиту
Детальніше
Вінницька громада передала ще 200 FPV-дронів нацгвардійцям та прикордонникам
Детальніше
10 квадрокоптерів «Мавік 3Т», 100 FPV-дронів та 20 тисяч сухих душів - Вінницька громада передала чергову партію допомоги
Детальніше