У Вінниці провели тренінг щодо ефективної допомоги переселенцям

У Вінниці провели тренінг щодо ефективної допомоги переселенцям

14:08 29.08.2022

29 серпня у Вінниці для керівників центрів розміщення переселенців і представників територіальних громад розпочався дводенний тренінг "Управління/Координація центрів для розміщення ВПО (СССМ)", організований Міжнародною організацією з міграції.  

Організатори зазначають, що основною метою тренінгу є надання рекомендацій та презентація нових механізмів для ефективного моніторингу послуг, що надаються внутрішньо переміщеним особам, а також розуміння питань їхнього захисту та ключової ролі громади у цьому процесі.

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк передав  організаторам і учасникам тренінгу вітання з початком роботи від голови обласної Ради Вячеслава Соколового та подякував представникам за систематичну підтримку та допомогу, які вони надають територіальним громадам області.

Минуло вже пів року, як наша країна перебуває у стані повномасштабної війни, це – пів року нашого спротиву, – зазначив Ігор Івасюк. – За цей час змінилась наша країна, змінилось відношення до неї у всьому світі, змінився кожний з нас. Єдине, що не змінилось – це наша згуртованість, єдність і бажання допомогти один одному. Міжнародні організації, зокрема Міжнародна організація з міграції, стали для нас надійним тилом та підтримкою.

У Вінниці провели тренінг щодо ефективної допомоги переселенцям

Заступник голови обласної Ради також наголосив, що для громад нині важлива не тільки гуманітарна допомога, а й досвід, яким можуть поділитися міжнародні організації, що працюють із переселенцями.  

Кожний керівник має знайти підхід до кожного переселенця та надати йому дієву допомогу, – підкреслив Ігор Івасюк. – І тренінг від фахівців, безумовно, стане в нагоді всім тим, хто приймає внутрішньо переміщених осіб.

У Вінниці провели тренінг щодо ефективної допомоги переселенцям

Координаторка Вінницького офісу Міжнародної організації з міграції Юлія Сибірянська детально розповіла присутнім про напрями роботи організації та високо оцінила організацію роботи з внутрішньо переміщеними особами на Вінниччині та систему надання їм допомоги.

Фінансова підтримка переселенців

Станом на серпень цього року Міжнародна організація з міграції в межах програми виплати грошової нецільової допомоги надала фінансову підтримку близько 10 тис. осіб у 12 громадах Вінницької області.

У співпраці з партнерами Міжнародна організація з міграції також доставляє непродовольчу допомогу в 60 громад області. Для потреб внутрішньо переміщених осіб Міжнародна організація з міграції надала понад 18 тис. ковдр, понад 7,6 тис. наборів кухонного посуду, майже шість тисяч матраців, гігієнічні набори, постільні набори, розкладачки тощо; 40 пральних та сушильних машинок для центрів колективного розміщення внутрішньо переміщених осіб в громадах.

Нагадаємо, з перших днів війни у Вінницькій громаді знайшли прихисток тисячі українців, які вимушено перемістились з окупованих територій та територій, де відбуваються активні бойові дії. Для підтримки внутрішньо переміщених осіб у квітні у місті створили Гуманітарний центр речей.

Читайте також

Історії вдячності оборонців, яким допомогли помічники ветеранів у Вінниці
Детальніше
Вінницький центр онкології отримав новий автомобіль "швидкої"
Детальніше
Як працює принцип допомоги "Рівний-рівному"
Детальніше
Вінниця підготувала допомогу для бійців на харківському, донецькому та придністровському напрямках
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше