перевірка закладів громадського харчування

У Вінниці перевірили виконання протиепідемічних вимог в закладах громадського харчування

16:35 03.07.2020

У Вінниці перевіряють дотримання санітарних вимог закладами громадського харчування під час карантину. Власників, які відверто їх ігнорують і наражають на небезпеку – себе та інших – представники держпродспоживслужби карають штрафом. Вони ж немаленькі — від 17 до 34 тисяч гривень.

Штрафи за недотримання санітарних вимог в умовах пандемії, ніхто не відміняв. Місця громадського харчування у Вінниці продовжують інспектувати фахівці Держспоживслужби, які перевіряють наявність антисептичних засобів, масковий режим та соціальну дистанцію між відвідувачами. В одному із таких рейдів - побувала знімальна група телеканалу ВІТА.

Зайшовши до одного з закладів міста представники держпродспоживслужби прискіпливо оглядають залу та місце бармена. І одразу зауваження — хлопчина без захисного щитка.

без захисного щитка бармен

Бармен реагує миттєво - пірнає під стіл і дістає щиток, ще нерозібраний. Але це не єдине порушення. В закладі немає розмітки соціальної дистанції. В вільному доступі , без упаковки - трубочки та палички для розмішування кави та чаю. Окреме питання - до дезінфекції приміщення.

Нам адміністратор спочатку показала взагалі білизну — засіб, який є відбілюючим, але ніяк не дезінфікуючим. Також в закладі відсутні будь-які інформаційні матеріали умов обслуговування. Також відвідувачі не знають що їм потрібно заходити у масці, — зазначила представниця санітарного відділу Ганна Матвійчук.

Тож, на керівника складають протокол та виписують штраф. На останок – дарують інформаційний листок. Аби засвоїли вимоги до роботи кафе в карантинний період.

Після чого буде винесена постанова про накладення штрафу, адміністратор його сплатить, і сподіваємось, виправиться, — зазначила представниця санітарного відділу Ганна Матвійчук.

Другим під приціл потрапило кафе домашньої кухні. Приміщення невелике, утім, на малих квадратних метрах – є розмітка для дистанції між людьми. А на прилавку – гнівна інформаційна табличка. 

вхід без маски - заборонено

І нарешті - вердикт. Підстав складати адміністративний протокол немає.

Були виявлені порушення: відсутність графіків температурного скринінгу працівників перед початком роботи, але сам безконтактний термометр нам показали. Також відсутні графіки вологого прибирання і дезінфекції. Але засіб дезінфікуючий ми теж побачили, він непротермінований, його можна використовувати, — зазначив головний спеціаліст Держпродспоживслужби Владислав Старинець .

Серед рекомендацій - відмовитись від багаторазового посуду на час карантину. Та придбати високотемпературну посудомийку.

перевірка рейд закладів громадського харчування Вінниця

Якщо мити посуд не окропом, на ньому може залишитися збудник COVID-19 від хворої людини, яка їла з цього посуду, — наголосила представниця санітарного відділу Ганна Матвійчук.

На закуску – заклад національної кухні. З порога в очі інспекторам потрапляє не упакована випічка. Працівник виправдовується. 

-    Только что приготовленная выпечка гарячая и должна остыть, потом её можно паковать!
-    Значить вона має у виробничому приміщенні вистагти. 

працівник закладу перевірка карантин Вінниця

Окрім нагадування про одноразовий посуд та поповнення запасу масок, складають і протокол. Причина — вагома. 

Не проводиться температурний скринінг працівників перед початком роботи, тому що ви нам ні термометра не показали, ні записів. Відсутні деззасоби для волого прибирання в кінці робочого дня. Засіб у пляшці, який ви показали є антисептиком для рук, він для прибирання не підходить. У вільному доступі розміщені палички та трубочки, які не мають індивідуального пакування, — наголосила представниця санітарного відділу Ганна Матвійчук.

Представники держпродспоживслужби запевняють: нічого зайвого від власників кафе та ресторанів не вимагають. Лише те, що гарантує безпеку і їхнім працівникам, і відвідувачам.
 

Читайте також

У Вінниці затримали чоловіка, який вкрав велосипед з під'їзду багатоповерхівки
У Вінниці затримали чоловіка, який вкрав велосипед з під'їзду багатоповерхівки
Детальніше
Для Вінниці тиждень, що минає запам'ятається кількома знаковими подіями
Для Вінниці тиждень, що минає запам'ятається кількома знаковими подіями
Детальніше
У Вінниці висаджують квіти у кольорах прапора та у вигляді вишиванки
У Вінниці висаджують квіти у кольорах прапора та у вигляді вишиванки
Детальніше
У Вінниці цьогоріч фонтани запустять значно пізніше, аніж в попередні роки
У Вінниці цьогоріч фонтани запустять значно пізніше, аніж в попередні роки
Детальніше
Хаб Місто змістів у Вінниці після тимчасової перерви відновив роботу
Хаб "Місто змістів" у Вінниці після тимчасової перерви відновив роботу
Детальніше
Мер Вінниці Сергій Моргунов підбив підсумки тижня, що минув
Мер Вінниці Сергій Моргунов підбив підсумки тижня, що минув
Детальніше