У Вінниці організовують толоку для боротьби з борщівником. Приєднуйтесь!
У суботу, 1 липня, о 10:00 фахівці "Інституту розвитку міст" в межах проєкту "Малі річки Вінниці" запрошують містян на толоку для боротьби з борщівником.
Як зазначають організатори, на ділянку поблизу Вінницької міської рятувально-водолазної служби, виходитимуть вже вчетверте, оскільки систематичне знищення інвазійної рослини - борщівника Сосновського - протягом сезону допоможе зменшити її поширення.
Ми продовжуємо планомірну боротьбу із цією рослиною і кличемо вас на нову толоку. Нагадуємо, що ключ до успіху подолання борщівника полягає саме в регулярності заходів: протягом якнайменше двох років його потрібно вирубати декілька разів за сезон, при цьому знищуючи суцвіття. Втім є помітні зміни: шкідливої рослини стало менше вздовж річки. Тому приходьте - нам справді потрібна ваша допомога! - говорить експертка з екології та озеленення "Інституту розвитку міст" Любов Колосова.
Усіх, хто виявить бажання взяти участь у прибиранні, закликають:
- вдягнути одяг, який повністю закриватиме руки та ноги;
- взяти із собою засоби для видалення бур’янів (не обов’язково з коренем): сапки, портативні коси, секатори для зрізання суцвіть тощо;
- за наявності взяти господарські латексні рукавиці;
- також варто взяти з собою засіб від комах.
Борщівник Сосновського - вкрай небезпечна та шкідлива рослина. Для людини небезпека в тому, що сік рослини, потрапляючи на шкіру, робить її чутливішою до ультрафіолету й провокує важкі опіки. Крім того, борщівник впливає на середовище, де зростає, та заважає рости іншим місцевим рослинам, поступово їх витісняючи. Саме тому безконтрольне поширення борщівника здатне завдати значної шкоди. Ваша допомога у знищенні цієї рослини виявиться надзвичайно цінною для збереження екологічної рівноваги поблизу малих річок Вінниці, - зазначає Любов Колосова.
Місце зустрічі: Вінницька міська рятувально-водолазна служба.
Деталі на сторінці події у фейсбуці.
Нагадаємо, викошують, викорчовують та обробляють гербіцидами. У Вінницько-Хутірському окрузі продовжується комплексна робота по боротьбі з борщівником та амброзією. Ці інвазійні види здатні швидко захоплювати нові території, витісняючи іншу рослинність. Крім того, борщівник при контакті зі шкірою може спричиняти тяжкі опіки, а амброзія є відомим алергеном: її пилок може спричиняти симптоми респіраторної алергії.