У Вінниці оновили перелік приміщень, які використовуватимуть за надзвичайних ситуацій

У Вінниці оновили перелік приміщень, які використовуватимуть за надзвичайних ситуацій

17:14 16.08.2022

У Вінницькій міській територіальній громаді регулярно проводиться робота з підготовки та перевірки споруд цивільного захисту населення, які вінничани можуть використовувати у випадках надзвичайних ситуацій. 

Сьогодні, 16 серпня, відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому затвердили перелік приміщень, які можуть використовуватись для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога». Наразі нарахували 1339 об’єктів. Всі вони будуть зображені на онлайн-мапі, яка запрацює завтра, 17 серпня. 

Крім того, йшлось про необхідність привести відповідні приміщення у належний санітарний та протипожежний стан, адже не усі власники провели необхідні роботи. Місця розташування таких об’єктів потрібно позначити табличками та покажчиками.

Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 22.07.2022 №1469 «Про організацію заходів з метою укриття жителів Вінницької міської територіальної громади на випадок виникнення надзвичайних ситуацій» з 25 по 29 липня поточного року було сформовано 70 робочих груп по обстеженню об’єктів підземного простору, які знаходяться на території Вінницької громади. До складу кожної робочої групи увійшли працівники виконавчого комітету міської ради та Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.

Обстежили 2093 об’єкти

Впродовж тижня робочі групи обстежили 2093 об’єкти та склали відповідні акти. За наданими актами, пропозиціями структурних підрозділів міської ради, а також листа начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області сформовані переліки приміщень різних форм власності для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога».

Сьогодні на засіданні затвердили перелік приміщень для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога». До переліку укриттів увійшло 1339 об’єктів: 701 об’єкт управляючих компаній, 568 об’єктів ОСББ та 70 об’єктів різних форм власності. По решті приміщень ведеться робота. Також комісія вирішила, що керівники підприємств, установ, організацій, управляючі компаніями, управителі, незалежно від форми власності та підпорядкування, голови правлінь ОСББ (за погодженням зі співвласниками багатоквартирних житлових будинків), розташованих на території Вінницької міської територіальної громади, мають вжити невідкладних заходів з приведення приміщень у належний санітарний та протипожежний стан: звільнити від сміття, впорядкувати входи, позначити їх відповідними табличками і покажчиками та надати безперешкодний доступ мешканцям, - наголосив директор департаменту цивільного захисту міської ради Олег Парфілов.

Також на засіданні комісія вирішила, що на зупинках громадського транспорту Вінниці та в місцях масового скупчення людей необхідно розмістити інформаційні покажчики у вигляді QR-коду з посиланням на мапу приміщень для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога».

Нагадаємо, після ракетних ударів 14 липня по площі Перемоги у Вінниці, де загинули 26 людей і набагато більше отримали серйозні поранення, знову з особливою гостротою постало питання надійних укриттів та сховищ. Розбираємось разом хто відповідальний за їх стан.

Читайте також

Нацгвардії можуть дозволити застосовувати кайданки, кийки та засоби примусової зупинки автомобіля
Детальніше
Історії вдячності оборонців, яким допомогли помічники ветеранів у Вінниці
Детальніше
Вінницькі рятувальники під звуки сирен відправили на заслужений відпочинок колегу-вогнеборця
Детальніше
Шість пожеж у будинках та 15 в екосистемах Вінниччини зафіксували лише за одну добу
Детальніше
У Вінниці вшанували пам'ять бійців спецпідрозділу КОРД, які загинули через ракетний обстріл
Детальніше
Шістдесят дронів: двом військовим частинам передали ще одну партію техніки з Вінниці
Детальніше