У Вінниці обговорили як покращити соціальну адаптацію ветеранів війни та членів їхніх сімей
Представники муніципалітету, комунальних закладів та громадських організацій соціального спрямування регулярно збираються разом на Міжвідомчій раді з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей та осіб, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
Чергова така зустріч відбулася 14 квітня. На ній розглянули чотири питання порядку денного, зокрема допомогу особам з інвалідністю, ветеранам війни та переселенцям.
Результати нашої роботи свідчать: коли громада, влада та громадянське суспільство, громадські організації об’єднують зусилля, ми здатні ефективно відповідати на виклики часу. Допомога особам з інвалідністю, ветеранам та внутрішньо переміщеним особам – це не лише про соціальні послуги, це про адаптацію та активне включення у суспільство, – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Щодо надання соціальних послуг у центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк розповіла директорка закладу Олена Чорнобривенко. Вона ознайомила зі спектром надання послуг для дітей та молоді з інвалідністю. Йшлося про послугу раннього втручання, транспортну послугу, фізичну та соціально-психологічну реабілітацію.
Також нещодавно ми запровадили нову послугу – соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці. Наразі активно працюємо над її реалізацією. Зокрема, співпрацюємо з Державною службою зайнятості та роботодавцями, розповідаємо про нову послугу та очікуємо тих клієнтів та працедавців, які готові піти на цей важливий крок – створити взаємно вигідні умови для праці, – зазначила Олена Чорнобривенко.
Заступниця директора Вінницького міського центру соціальних служб Оксана Бровчук розповіла про впровадження соціальної послуги «Соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей у ВМТГ». У 2024 році за фінансової підтримки Товариства Червоного Хреста України та за кошти обласного бюджету організували проведення п’яти 8-денних заїздів за Програмою соціального відновлення на базі рекреаційних закладів на Вінниччині.
Наразі працюємо над створенням мультидисциплінарної команди спеціалістів включно з фахівцями із соціальної роботи для забезпечення цієї послуги. А також у планах дослідити на предмет доступності рекреаційні заклади, де зможуть перебувати ветерани з інвалідністю разом із сім’ями, – проінформувала Оксана Бровчук.
Голова Ради з питань внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій міській територіальній громаді Елеонора Руденко доповіла про діяльність ради та порушила низку проблемних питань для сімей ВПО. Йшлося про житлові питання, оздоровлення та пільговий проїзд для дітей цієї категорії, гуманітарну допомогу.
Наостанок також обговорили затвердження плану реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Нагадаємо, дванадцять ветеранських родин з Вінниччини взяли участь у першому етапі Програми соціального відновлення на базі санаторію «Медичний центр реабілітації залізничників». Про це інформують у Вінницькій обласній військовій адміністрації.