У Вінниці на міському пляжі оселились рідкісні чорні лебеді

У Вінниці на міському пляжі оселились рідкісні чорні лебеді

13:23 09.05.2023

У Вінниці на одному з пляжів Південного Бугу поблизу вулиці Київської оселились чорні лебеді. Птахи сміливо підходять до людей та часто потрапляють в об'єктиви смартфонів. 

Адміністрація Подільського зоопарку просить не годувати чорних лебедів хлібобулочними виробами.

Ці продукти можуть завдати непоправної шкоди для здоров'я птахів. Крім того, адміністрація зоопарку застерігає власників собак  від вигулу домашніх улюбленців поряд з місцем, яке стало тимчасовим притулком для птахів. Адже, за неодноразовими зверненнями вінничан до адміністрації зоопарку, ці лебеді зовсім не бояться людей, часто виходять на берег і беруть корм з рук, - зауважують у зоопарку.

Від п'ятниці телефон гарячої лінії зоопарку розривався від повідомлень про приліт незвичайних гостів до Вінниці. Небайдужі вінничани наполягали, що лебеді у небезпеці і їх потрібно забрати з пляжу. Вони також не виключали, що пара чорних лебедів зупинилась перепочити, втікаючи із зони бойових дій, де птахи не можуть гніздуватись і дати потомство через постійні обстріли. Деякі ж вінничани вважають, що лебеді жили серед людей, можливо, у якомусь зоопарку, тому підходять до людей впритул. 

Ситуацію з'ясують

До з'ясування ситуації адміністрація Подільського зоопарку радить зробити годівниці для птахів на воді, а не на березі, а годувати лебедів зерном пшениці та зерном кукурудзи. 

Також адміністрація Подільського зоопарку радить звертатися з приводу переміщення птахів до зоопарку до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Адже не всі вінничани поділяють думку про те, що перебуваючи у місці, яке є одним з популярних пляжів у Вінниці, птахи перебувають у небезпеці.

Нагадаємо, під Вінницею - у селі Агрономічному - мисливці стріляли у лебедя. Птаху розтрощило крило - він не здатен літати. Про кричущий випадок поінформувала команда порятунку тварин “Kyiv Animal Rescue Group”.

Читайте також

На більшості вінницьких водойм стартував риболовний сезон
Детальніше
"Це було мрією дитинства": кінологиня з Вінниччини розповіла про службу з чотирилапими напарниками
Детальніше
В Кінологічному навчальному центрі народилися цуценята. Державна прикордонна служба поділилась відео
Детальніше
У Вінниці влаштували толоку для боротьби з борщівником
Детальніше
Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці
Детальніше
Стратегічний напрямок розвитку Вінницької громади
Детальніше