У Вінниці на чергових молодіжних дебатах визначили “кращий студентський уряд”

У Вінниці на чергових молодіжних дебатах визначили “кращий студентський уряд”

11:45 09.05.2024

8 травня Вінницьке вище професійне училище сфери послуг приймало у своїх стінах чергові соціально-правові дебати. Захід організувала Служба у справах дітей Вінницької міської ради. У грі брали участь студенти самого училища сфери послуг та Центру професійно-технічної освіти №1. Дискусія точилася навколо питання переваг та недоліків штучного інтелекту для людства.

Дебатний клуб від Служби у справах дітей ВМР працює вже понад 10 років. Заходи проходять у бліцформаті або з попередньою підготовкою учасників.

Тему для дебатів студенти, як правило, обирають самостійно. Це зазвичай гостро соціальні, актуальні теми. Наприклад, розважальні заходи під час війни, навчання за кордоном, батьківський контроль та інше. Тему штучного інтелекту обирають вже вдруге, настільки вона цікавить нинішню молодь. Це досить дискутивна та широка тема, тому і думок тут може бути дуже багато. Цікаво послухати, як думає нинішня молодь, – зазначила організаторка дебатів, начальниця відділу превентивної роботи Служби у справах дітей Людмила Марценюк.

Шляхом жеребкування дві команди визначили, хто з них буде виступати урядом і наводити аргументи «за», а хто – опозицію з аргументами «проти». Команди обрали капітана, спікерів та аналітиків.

Вікторія Паточинська – учасниця дебатів, яка виступала за команду опозиції. Дівчина навчається на кухаря-кондитера у ЦПТО №1.

У дебатах я беру участь вже вдруге. До того був досвід бліцформату. До цього заходу ми готувалися протягом тижня. Працювати з цією темою було нескладно, адже вона досить цікава та актуальна, особливо в наш час. Молодь наразі активно використовує штучний інтелект і його перспектива лише зростає, – зазначає Вікторія.

З важливістю теми погоджуються і суперники, зокрема студентка Вищого професійного училища сфери послуг Варвара Сватко.

У дебатах беру участь не вперше. Мені подобається, тому що дебати дають позитивні емоції, спілкування. Гра розвиває сміливість, а ще доводить, що кожна думка важлива, – вважає Варвара.

Кваліфіковане журі

Оцінювали аргументи студентів кваліфіковане журі. Головою виступила начальниця відділу превентивної роботи Служби у справах дітей ВМР Людмила Марценюк, її заступниця Людмила Гончарук, юрисконсульт Вінницького міського центру соціальних служб Іван Топал, головна спеціалістка-юрисконсультка департаменту правової політики та якості ВМР Наталія Заярна. Запрошеним членом суддівської колегії був також Владислав Присяжнюк – досвідчений учасник дебатного руху та студент Вінницького фахового транспортного коледжу.

Оцінивши аргументи обох команд, журі віддали перевагу команді «уряду», яку представляли студенти Вінницького вищого професійного училища сфери послуг. Наостанок судді роз’яснили своє рішення та надали рекомендації дебатерам.

Нагадаємо, протягом двох днів у Вінниці учні місцевих шкіл мали можливість переглянути кінострічки на екологічну тематику. Ініціаторами такого просвітницького заходу стали департамент відновлення та розвитку та департамент освіти Вінницької міської ради за сприяння громадської організації "Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it, Ukraine!".

Читайте також

Вінницьку молодь запрошують відвідати молодіжний форум «Зміни – це ми»
Детальніше
Вінницькі студенти побували на будівництві муніципальної багатоповерхівки
Детальніше
«Урбан рух "У міста є Я"»: Вінниця завершує марафон знань
Детальніше
Для юних клієнтів Вінницького центру реабілітації влаштували майстерклас - виготовляли флікери
Детальніше
Де та які види безкоштовних медичних послуг надають для учасників бойових дій у Вінниці?
Детальніше
Вінницька молодь успішно стажувалась у виконавчих органах міськради
Детальніше