У Вінниці для дітей Захисників і ВПО влаштували екскурсію на «Вервольф» та в музей-садибу Пирогова

У Вінниці для дітей Захисників і ВПО влаштували екскурсію на «Вервольф» та в музей-садибу Пирогова

17:24 17.05.2024

17 травня для дітей, які є учасниками профорієнтаційного проєкту «Професійні обрії» департаменту соціальної політики та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, влаштували захопливу подорож по туристичних візитівках Вінниці. 

Хлопці і дівчата, які є дітьми Захисників та внутрішньо переміщених осіб, учасниками волонтерського загону відвідали Ставку «Вервольф», музей-садибу та усипальницю Миколи Пирогова. Екскурсію організував Офіс туризму Вінниці у межах соціального проєкту «Незламні і нескорені».

Діти, які сьогодні відвідали екскурсію, – це дочки і сини наших Захисників і Захисниць, у тому числі полеглих. З кожною родиною ми завжди на зв’язку з приводу пільг та гарантій, окрім того, підтримуємо діток сімей Оборонців, влаштовуючи для них просвітні заходи. Сьогодні діти взяли участь у захопливій подорожі по нашій рідній Вінниці. Місцеві гіди та екскурсоводи показали юним учасникам, наскільки цікавою та різноманітною є наша Вінниця. До команди мандрівників долучилися дітки з сімей “нових вінничан”, тобто внутрішньо переміщених осіб, і учасники волонтерського загону, організованого департаментом соціальної політики. Приємно спостерігати за розвитком цих ініціативних, розумних юних патріотів. Тож дякуємо Офісу туризму за співпрацю, – зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Екскурсію для дітей провела гідеса Оксана Роздорожнюк. На початку вона ознайомила дітей з історією нашого міста, розповіла про таємниці його назви та роль у розвитку замкового поселення князів Коріатовичів.

У Вінниці для дітей Захисників і ВПО влаштували екскурсію на «Вервольф» та в музей-садибу Пирогова

Змістовно і доступно пані Оксана ознайомила дітей зі Ставкою Гітлера «Вервольф», оповитим містичними легендами та майже не дослідженим з історичного погляду місцем. Діти були вражені, скільки важливих військових об’єктів нацистів раніше знаходилися у цьому мальовничому місці.

Своїми враженнями поділився 13-річний Микита Кокошко.

Про це місце мені розповідав тато. Але особисто я тут вперше. Мені сподобалася знищена ворожа техніка, яка тут знаходиться. А ще цікаво, що тут знаходиться бункер Гітлера. Мене здивувало, що він особисто був тут у нас, у Вінниці, – ділиться враженнями Микита.

Цікавою екскурсія виявилася і для іншого юного дослідника історії, 14-річного Микити Пшеничного.

Я дуже люблю історію, це мій улюблений предмет у школі. Тому екскурсія була мені дуже цікавою. Деталей про Ставку я майже не знав. Найбільше з розповідей екскурсовода мене здивувало, скільки тисяч євреїв знищили нацисти. Це мене вразило, – зазначив Микита.

Після цього діти вирушили до наступної локації: музею-садиби та аптеки-музею Миколи Пирогова. Вони оглянули будинок, в якому жив відомий хірург, дізналися його біографію та неймовірні факти життя. Захопилися його розумом та геніальними відкриттями. А потім вирушили до усипальниці лікаря, аби на власні очі подивитися, як виглядає забальзамоване тіло відомої людини.

Мені дуже сподобалася екскурсія до музею-садиби Пирогова. Гідеса дуже цікаво і лаконічно все розповіла. Я художниця, тому мені дуже сподобалося роздивлятися картини, які зображували епізоди з життя Пирогова. Раніше я чула тільки про те, що тіло Пирогова забальзамоване, а інші факти життя видатного лікаря для мене були в новинку, – розповіла 15-річна Софія Стоєва.

Про важливість знання історії рідного краю зазначає гідеса Оксана Роздорожнюк, яка провела екскурсію учасникам проєкту «Професійні обрії».

Нашим дітям і дорослим важливо знати реальну і правдиву історію нашої держави для того, щоб трагічні її епізоди не повторилися у майбутньому і теперішньому. Бачимо, що план нацистів у XX столітті, і рашистів уже у XXI дуже схожий. Будь-який диктатор діє однаково, в першу чергу знецінюючи життя людей і націй. Наші діти мають це знати, бути міцними і сильними, як і наша Україна. А друга частина екскурсії, музей Пирогова, присвячена великому людинолюбу, гуманісту, лікарю з неймовірною силою духу. І це вже чудовий приклад для наслідування, – вважає Оксана Роздорожнюк.

Куди звертатись з приводу екскурсій

З приводу екскурсій Вінницею можна звернутися до Офісу туризму за номером телефону 096-775-67-95 або слідкувати за анонсами поїздок на фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, Вінницька гідеса розробила інклюзивний туристичний маршрут. На безкоштовні екскурсії запрошує українських оборонців, які відновлюються після поранень.

Читайте також

Вінницька громада спільно з гуманітарним штабом підсилила ще одну військову частину
Детальніше
Влаштували поїздку для пів сотні дітей з родин воїнів мотопіхотної бригади ім.Якова Гандзюка
Детальніше
У травні Гуманітарний штаб передав українським захисникам 1740 FPV-дронів
Детальніше
20 «мавіків» та 20 тисяч сухих душів - чергова допомога з Вінниці для трьох військових частин
Детальніше
Відвідали музеї та театри: для діток з Вороновицької громади провели профорієнтаційний захід
Детальніше
Ще 15 «мавіків» та 80 тисяч сухих душів відправили з Вінниці військовим на фронт
Детальніше