У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

14:47 24.03.2021
28

Минулого року у Вінниці в рамках роботи енергозбереження завершено утеплення низки закладів освіти, проведені різні енергоефективні заходи в житлово-комунальній сфері та в напрямку міської мобільності. Спільно з НЕФКО реалізовано проєкт модернізації вуличного освітлення трьох магістральних вулиць із встановленням понад 700 LED-світильників на вулицях Соборній, Келецькій та Пирогова. Про це зокрема йдеться у звіті Про хід виконання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку м. Вінниці до 2020 року та Програми енергоефективності та енергозбереження м. Вінниці у 2020 році. Звіт розглядатимуть депутати міської ради на черговому засіданні сесії, яке відбудеться 26 березня. 

Системна робота в напрямку підвищення енергоефективності у Вінниці розпочалась в 2011 році, коли місто офіційно підтримало масштабну ініціативу Європейської комісії із усталеного розвитку міст, відому як Угода мерів (Covenant of Mayors).

Наступним етапом стала розробка та затвердження у 2013 році Плану дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року (ПДСЕР), який було оновлено  і затверджено рішенням Вінницької міської ради у 2017 році. Щороку профільний підрозділ міської ради формує звіт щодо виконання заходів, передбачених цим документом. 

Стратегічна ціль ПДСЕР м. Вінниці до 2020 року реалізується через вирішення пріоритетних завдань зі скороченням викидів CO2 та енергозбереження у секторах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, вуличного освітлення, в напрямках громадських та житлових будівель, у секторі комунального та приватного транспорту тощо. 

Енергоефективні заходи в бюджетній сфері

В 2020 році місто продовжило впроваджувати політку щодо скорочення споживання енергоресурсів. Щорічно в закладах освіти, культури, охорони здоров’я та спорту впроваджуються додаткові заходи для зменшення споживання енергетичних ресурсів, – розповідає директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Михайло Варламов.

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

Зокрема, йдеться про масштабну комплексну термомодернізацію 16 закладів освіти, розраховану на 2 роки. У 2020 році завершилось утеплення дитячого садочка №26, що по вулиці Київській, та ДНЗ №60, який був збудований ще у 70-х роках минулого століття. Завершено термомодернізацію й садочку №75, який є одним з найбільших у місті. 

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

Також у 2020 році завершилось утеплення будівель школи №10 та гуманітарної гімназії №1. Ця школа була заснована у 1936 році та двічі добудовувалась. Комплексний підхід до термомодернізації закладу дозволив не лише створити оптимальні умови в приміщенні, а й економити на опаленні.

У галузі культури в 2020 році було закінчено капітальний ремонт в бібліотеці-філії №16 по вул. Бучми, в рамках якого замінили дах, встановили нові енергоощадні вікна та двері, утеплили та оздобили фасад. 

За кошти міського бюджету також завершили перший етап реставраційних робіт меморіальної будівлі музею "Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського".

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

У 2020 році у закладах культури замінили 140 ламп  на енергоефективні LED, а у спортшколах – 94-х. В закладах охорони здоров’я торік також проводились енергоефективні заходи. Зокрема – замінено 710 ламп, 53 вікна, 5 дверей, проведено модернізацію 2,42 км електропроводки та замінено 1 електричний лічильник.

Загалом в галузях культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики та комітету фізичної культури та спорту в 2020 році були виконані заходи з енергоефективності на 84 645,375 тис. грн. Прогнозований ефект від реалізованих в бюджетному секторі заходів – скорочення споживання енергетичних ресурсів на 1297,288 МВт.год,  та зменшення викидів на  302,607 т. СО2. 

Енергоефективні заходи в сфері теплопостачання міста

У 2020 році в міжопалювальний період теплопостачальними організаціями було проведено низку заходів з модернізації, заміни та встановлення нового обладнання на котельнях, та виконано реконструкцію теплових і мереж гарячого водопостачання. 

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

Зокрема, за кошти міського бюджету проведено реконструкцію майже 2,3 км теплових мереж та мереж гарячого водопостачання від ЦТП 9/1 по вул. Воїнів Інтернаціоналістів,8. А департаментом міського господарства були виконані роботи по заміні 600 м. п. мереж.

Комунальним підприємством "Вінницяоблтеплоенерго" у міжопалювальний період було виконано заміну 513 погонних метрів аварійних ділянок теплових мереж, переобладнано паровий котел з газового на твердопаливний, встановлено та запущено в роботу фотоелектричну станцію продуктивністю 70 кВт.

За даними теплопостачальних організацій усі запроваджені у 2020 році заходи  дозволили скоротити  споживання паливно-енергетичних ресурсів  на 8 907,73 МВт-год та зменшити шкідливі викиди на 1 092,76 т СО2. 

Заходи в секторі житлово-комунального господарства

Впродовж 2020 року департаментом житлового господарства Вінницької міської ради було реалізовано ряд енергоефективних заходів в житловому господарстві міста. Зокрема було проведено теплову ізоляцію внутрішньобудинкових трубопроводів в 26 житлових будинках, виконано ремонт міжпанельних стиків 12 будинків, замінено вікна на енергоефективні в під’їздах 8 багатоповерхівок, виконано ремонт та модернізацію  систем електрозабезпечення в місцях загального користування 23 будинків.

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

Департаментом міського господарства торік завершено роботи з утеплення  фасаду будинку по вул. Соловйова, 3. Проведено реконструкцію мереж водопроводу та каналізації до 11 житлових будинків. 

За інформацією, наданою КП "Вінницяоблводоканал", у 2020 році підприємство виконало реконструкцію водопровідної насосної станції 4-го підйому із заміною насосного обладнання за адресою вул.І. Миколайчука, 38. Також, було перекладено 3891 м п. аварійних та зношених мереж водопостачання, та 323 м п. аварійних мереж каналізації.

Впроваджені заходи в секторі транспорту

У 2020 році в місті продовжилось впровадження заходів для підвищення рівня міської мобільності та розвитку транспортного сектору. Зокрема було прокладено 4,3 км мультимедійної мережі для розширення автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР). 

Продовжується робота з оптимізації роботи світлофорної мережі. Комунальним підприємством "СМЕД ОДР" виконано будівництво світлофорного об'єкта на  вул.Зодчих,20 (перехід біля нової школи на "Поділлі"), проведено роботи з влаштування світлофорного об'єкта на площі Гагаріна, влаштовано світлофорний об'єкт на перехресті вулиць А. Шептицького та Сабарвського шосе та встановлено світлофорний об'єкт по вул. Ватутіна, 172 (біля "Вінниччина Авто").

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

Продовжується робота над запровадженням електронної автоматизованої системи обліку оплати проїзду в громадському транспорті. Бортовим обладнанням облаштовано 314 одиниць транспортного парку КП "Вінницька транспортна компанія" та 96 транспортних засобів приватних перевізників. На кінець 2020 року Муніципальною картою вінничанина користувалось 95 тис. вінничан та 125 тис. містян – неперсоніфікованими картками. В середньому щомісяця в системі реєструвалось близько 3,5 млн пасажирів (в тому числі 1,2 млн пільгових категорій населення).

Комунальним підприємством "Вінницька транспортна компанія" було виготовлено 2 одиниці тролейбусів "VinLine". Також запроваджено новий тролейбусний маршрут №12А з автономним ходом. В цілому це 7,2 км в обидва напрямки. Крім того, збудували продовження тролейбусної лінії по вул. Ватутіна фактично до вулиці Гонти. Це 2,4 кілометра лінії у двох напрямках. Крім того, налагоджено транспортне сполучення між Вінницею та селами Щітки та Писарівка, було продовжено автобусний маршрут №19 "Вишенька – Вінницькі Хутори".

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

23 грудня у Посольстві Швейцарії в Україні відбулась церемонія підписання Угоди між Урядом Швейцарської Конфедерації, Вінницькою міською радою та КП "ВТК" щодо надання технічної та фінансової допомоги, яка передбачає передачу партії трамваїв з Цюріха до Вінниці. 

У місті продовжує розвиватись велоінфраструктура, стимулюючи людей використовувати велосипед для пересування містом у справах або під час відпочинку. 

Так у 2020 році побудовано відокремлену велодоріжку під час будівництва нової дороги по вул. Гонти, на проміжку від вул. Київської до вул. Липовецької, протяжністю 2,2 км; облаштовано велосипедну смугу по вул. Стрілецькій протяжністю 2,2 км; по вул.Московська – 1,6 км;  по вул. Волошкова – 1,0 км та вул. Лебединського – 2,0 км. Загальна протяжність мережі велосипедних доріжок міста наразі складає 79,0 км. Також були проведені роботи з нанесення нової поперечної дорожньої розмітки "перетин велосипедної доріжки з проїзною частиною" на перехресті вул. В.Порика та просп. Юності, вул. Воїнів Інтернаціоналістів та вул. В.Порика.

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

У 2020 році для муніципального велосипедного прокату  "Nextbike"  для розширення мережі велопрокату додатково було закуплено 10 станцій прокату. Наразі велопрокат "Nextbike" складається з 25 станцій на 180 велосипедів.

Перевезення пасажирів і розширення сфери муніципального транспорту надалі залишається одним із пріоритетних напрямків розвитку в м. Вінниця.

Заходи в системі муніципального зовнішнього освітлення

У 2020 році у Вінниці тривали роботи по реконструкції мережі зовнішнього освітлення. Спільно з НЕФКО реалізовано проєкт модернізації вуличного освітлення трьох магістральних вулиць із встановленням понад 700 LED-світильників по вул. Соборній, Келецькій та Пирогова. Також було встановлено та замінено світлоточки ще на 13 вулицях.

У Вінниці проаналізували ефективність заходів з енергозбереження, реалізованих у 2020 році

Відповідно до заходів Плану дій зі сталого енергетичного розвитку світлодіодні світильники у Вінниці встановлюють вже кілька років. Такі ліхтарі споживають електроенергії удвічі менше ніж натрієві лампи. Загалом у 2020 замінено 985 приладів освітлення. Розрахункове річне скорочення споживання електричної енергії від впроваджених заходів - 498,81 Мвт-год, та скорочення викидів СО2 438,95 т. 

Нагадаємо, Сергій Моргунов: «Термомодернізація – це інвестиція в енергозбереження»

Читайте також
У Великодню ніч та на Провідну неділю безкоштовних перевезень у Вінниці не буде
Детальніше
П’ять громад Вінниччини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності
Детальніше
З 1 червня у Вінниці зросте тариф на проїзд у маршрутках
Детальніше
У вінницькому Палаці дітей та юнацтва замінюють вікна та ремонтують дах
Детальніше
Вінниччина: відшкодують пільговий проїзд на міжміських маршрутах
Детальніше
На вулиці Соборній встановили два нових посадкових павільйони
Детальніше