У Вінниці для підтримки "чорнобильців" діє низка видів допомог та пільг

У Вінниці для підтримки "чорнобильців" діє низка видів допомог та пільг

16:08 26.04.2021

Кілька років поспіль Вінницька міська рада надає різнопланову допомогу ліквідаторам аварії на ЧАЕС та їхнім сім'ям та спрямовує на це кошти з бюджету громади. Ця підтримка є додатковою до тієї, що забезпечується коштом державного бюджету. Види місцевої допомоги передбачені у Комплексній програмі "Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2015-2021 роки". Так, для забезпечення безкоштовними ліками цієї категорії вінничан на 2021 рік передбачено 300 тис. грн, з них уже використано 182 тис. грн. Також передбачено кошти на капітальний ремонт житла, де мешкають вдови ліквідаторів, відшкодування вартості проїзду, одноразову матеріальну допомогу тощо.

Станом на 1 квітня, з врахуванням приєднаних територій, на обліку перебуває  2 555 осіб,  які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. У територіальній громаді діє Комплексна програми "Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської  територіальної громади на 2015-2021 роки". Згідно з цим документом,  для забезпечення безкоштовними ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з бюджету громади протягом 2015-2020 років виділялись кошти в розмірі 2,4 млн грн.  На 2021 рік на ці потреби передбачено 300 тис. грн, з них вже використано 182 тис. грн.

Також виділяються кошти для проведення капітального ремонту житла вдів (вдівців) громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою. Протягом 2015-2020 років проведено 31 ремонт квартир чи будинків на загальну суму 1,5 млн грн. На 2021 рік  передбачено –  53 тис. грн.

З 2016 року з державного бюджету не проводиться  відшкодування вартості проїзду громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або залізничним транспортом. Тому у Вінниці з 2020 році розпочали здійснювати компенсацію такого виду проїзду за кошти громади. Минулого року вплачено компенсацію 34 особам на загальну суму 20,6 тис. грн (в бюджеті було передбачено 200 тис. грн). На 2021 рік  в бюджеті на ці потреби закладено 200,2 тис. грн.

Йдеться у документі й про фінансову підтримку  громадським організаціям, що опікуються громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Протягом 2015-2020 років такі ГО отримали фінансову підтримку на загальну суму 280 тис. грн. На 2021 рік  передбачено –  66,5 тис. грн.

Щодо надання  одноразової матеріальної допомоги  в розмірі 50% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений на 1 січня бюджетного року вдовам (вдівцям) громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, то протягом 2015-2020 років надана  одноразова допомога на загальну суму 1,15 млн грн.

До 35-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1, 2 та 3 категорій і які є членами Вінницької міської територіальної громади та перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, департаменту соціальної політики  Вінницької міської ради отримали одноразову матеріальну допомогу. На це з бюджету Вінницької міської територіальної громади спрямовано понад 1,1 млн грн. Виплати  цієї допомоги проводяться у квітні. Кошти надходять на особові банківські рахунки або через відділення поштового зв'язку АТ "Укрпошта".

Також  до річниці пам'яті Чорнобильської трагедії одноразову матеріальну допомогу  в розмірі 50% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений на 1 січня бюджетного року,  отримують 287 вдів  (вдівців) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою,  на загальну суму 329,696 тис грн. Діти з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи отримали  матеріальну допомогу  в  розмірі по 500,00 грн.

На компенсації та пільги у 2021 році передбачено видатки з державного  бюджету в сумі 10,624 млн грн. За  1 квартал  2020 року дані видатки склали  ­­­1,83 млн грн.

У 2021 році за бюджетною програмою "Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з обласного бюджету виділено 1,247 млн грн, з них на  ліки 1,171 млн грн та зубопротезування  75,8 тис грн. Протягом 1 кварталу 2021 року видатки склали  119,3 тис. грн.

На 2021 рік для санаторно-курортного лікування осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, та дітей, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, передбачено 3,3 млн грн. з державного бюджету. Це складає  91 % від загальної потреби осіб, віднесених до категорії 1, та  дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, Сергій Моргунов: Чорнобиль змусив світ багато що переосмислити

Читайте також

У поліції Вінниччини відзначили ветеранів МВС та ліквідаторів-чорнобильців
У поліції Вінниччини відзначили ветеранів МВС та ліквідаторів-чорнобильців
Детальніше
У Вінниці вшанували пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
У Вінниці вшанували пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Детальніше
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Детальніше
Школярам у вінницьких маршрутках не мають права відмовляти у пільговому проїзді
Школярам у вінницьких маршрутках не мають права відмовляти у пільговому проїзді
Детальніше
У Вінниці вшанували пам'ять загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи
У Вінниці вшанували пам'ять загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Детальніше
26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи
26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи
Детальніше