Від ядерної катастрофи до російської окупації правда про ЧАЕС, яку приховувала радянська влада

Від ядерної катастрофи до російської окупації: правда про ЧАЕС, яку приховувала радянська влада

Вчора 19:09

Чорнобильська катастрофа, одна з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики. Знімальна група телеканалу ВІТА ТБ побувала на Чорнобильській атомній електростанції. 

Ви почуєте від свідків, як відбулась і проходила окупація росіянами цього критично важливого ядерного об’єкта. Та матимете змогу побачити, як виглядала ЧАЕС тоді, у вісімдесятих, і як зраз, витримавши вторгнення ворога.

Радянська влада брехала

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці, з різницею у дві секунди відбулися два вибухи. Обвалилася частина будівель Чорнобильської АЕС, почалася масштабна пожежа. Величезну кількість радіоактивних речовин було викинуто в атмосферу.

Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників і працівників аварійних служб. Більшість з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів було евакуйовано. 

Радянська влада підступно брехала, ховаючи за дешевою демагогією катастрофу світового масштабу. 

Врешті, аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. 

Щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому, наприкінці 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним "саркофагом" і Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. 

За рік після страшної аварії на ЧАЕС український режисер, один з моїх викладачів режисерської майстерності, Георгій Шкляревський, який народився і ріс у Вінниці, зняв документальний фільм. Його знімальна група взяла на себе важку, але таку необхідну роль "голосу правди" серед суцільного нерозуміння і розпачу. Вони зафільмували реальне горе, яке приховував уряд. Ви побачите ці кадри, - говорить автор і режисер Надія Зуєва. 

“Дозиметр” російської загрози

Чорнобильську атомну електростанцію російські військові захопили 24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Напередодні стратегічний об’єкт залишився без зовнішньої охорони — рештки сил оборони залишили зону відчуження, аби посилити захист Києва. На станції залишилися нацгвардійці та цивільні — співробітники станції.

Напередодні вторгнення персонал не евакуювали. Можливо, у надії на те, що росіяни, дотримуючись норм міжнародного права, не наважаться окупувати АЕС. Проте російська техніка і солдати не тільки зайшли на територію об’єкта, а й погрожували застосувати там зброю, що мало б катастрофічні наслідки.

Після поразок на фронті в березні 2022 року російські війська відступили з півночі України. За понад місяць окупації вони розграбували ЧАЕС, забрали звідти дороге обладнання і полонили 169 українських нацгвардійців. 31 березня їх вивезли у Брянську область через територію Білорусі.

Радянська влада і сьогоднішня влада країни агресора, росії, мають повно схожих інструментів брехні. Приховуючи реальні масштаби подій і замилюючи очі пропагандою. Чи то радіація, чи ядерні погрози, чи загублені життя сотень тисяч людей - всі ці жахи керовано і свідомо продовжують впроваджуватись Кремлем, - говорить Надія Зуєва.

А Україна за всіх часів змушена не відводити очей від такого собі "Дозиметру загрози" щодо злочинів російської федерації проти нас і всього цивілізованого світу.

Нагадаємо, 6 квітня 1986 року – чорний день в історії України. Щороку ми вшановуємо пам’ять тих, чиє життя забрала ця радіаційна катастрофа: працівників станції, ліквідаторів та простих мирних жителів. 

Embedded thumbnail for Від ядерної катастрофи до російської окупації: правда про ЧАЕС, яку приховувала радянська влада

Читайте також

Раптово помер водій кулеметного взводу з Тульчинського району
Раптово помер водій кулеметного взводу з Тульчинського району
Детальніше
У механізовану бригаду на покровський напрямок з Вінниці передали квадрокоптери
У механізовану бригаду на покровський напрямок з Вінниці передали квадрокоптери
Детальніше
"За 15 місяців в полоні схуд на 27 кілограмів": історія українського захисника, який пережив полон
"За 15 місяців в полоні схуд на 27 кілограмів": історія українського захисника, який пережив полон
Детальніше
Теплицька громада зустрічатиме “на щиті” молодого воїна
Теплицька громада зустрічатиме “на щиті” молодого воїна
Детальніше
У Резерві+ запустять ще два типи відстрочок
У "Резерві+" запустять ще два типи відстрочок
Детальніше
“На щиті” повертається Герой з Лука-Мелешківської громади
“На щиті” повертається Герой з Лука-Мелешківської громади
Детальніше