У центрі Вінниці усіх охочих містян вакцинували від дифтерії та правця

У центрі Вінниці усіх охочих містян вакцинували від дифтерії та правця

16:23 16.04.2024

У центрі Вінниці 16 квітня відбулась акція до Всесвітнього та Європейського тижня імунізації. Під час заходу дорослих вакцинували від дифтерії і правця. Також містяни могли перевірити рівень цукру в крові, зробити дослідження на наявність ВІЛ-інфекції, сифілісу та гепатиту, пройти дерматоскопію, ПЛР-тест на COVID, виміряти тиск та визначити індекс маси тіла.

Захід провели за підтримки департаменту охорони здоров’я міської ради.

Один із важливих напрямів роботи медиків та нашого департаменту зокрема – профілактика захворювань. Вакцина – це найкращий і найбезпечніший варіант захиститися від таких інфекцій як дифтерія та правець. Щеплення від них входять до Національного календаря профілактичних щеплень. Дорослим треба вакцинуватися від цих хвороб кожні 10 років, починаючи з 26 років. Додатково хочу нагадати, що в Центрах ПМСД наявні всі безкоштовні вакцини, які передбачені українським календарем щеплень, а також вакцина від COVID-19, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

Медичні дослідження та вакцинування можна було зробити у Центральному парку міста.

  • Медики Центру інфекційних хвороб проводили дослідження на ВІЛ, гепатити та сифіліс. 
  • Фахівець-дерматолог від регіонального центру онкології надавав консультації та робив дерматоскопію (діагностика новоутворень на шкірі).
  • Спеціалісти з ендокринологічного диспансеру вимірювали рівень цукру в крові.
  • Представники Центру контролю та профілактики хвороб визначали індекс маси тіла, артеріальний тиск, пульс, а також робили ПЛР-тест на COVID.
  • Лікар та медсестра мобільної бригади ЦПМСД №1 проводили вакцинацію проти дифтерії та правця у спеціалізованому вакцинальному автобусі. Лікар робив загальний огляд, вимірював тиск та консультував стосовно щеплення. З очікуваних реакцій – можливе підвищення температури та больові відчуття в місці ін’єкції. Медсестра зі свого боку виконувала щеплення вакциною АДПм.

Важлива складова такого заходу – інформаційна. Бачимо, що люди підходять, роблять щеплення, проводять дослідження і можуть отримати безкоштовну консультацію лікаря. Щодо вакцинацій, на жаль, люди часто нехтують щепленнями, не звертаються з цього приводу до сімейних лікарів. А правець та дифтерія – дуже небезпечні захворювання, з високим рівнем летальності. Сьогодні, протягом декількох годин, вакцинацію мали змогу пройти багато людей. У всіх цивілізованих країнах світу дуже багато щеплень, які в Україні рекомендовані, мають обов’язковий характер. Тому намагаємось роз’яснювати людям важливість цієї процедури, щоб вони не боялися та захищали себе від можливих хвороб за допомогою щеплення, – зазначила лікар-епідеміолог Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Гриньова.

Отримати щеплення від дифтерії сьогодні прийшла і Наталія Яблочнікова. Жінці 64 роки і вона чесно зізнається, що навіть не пам'ятає, коли востаннє робила таку вакцину.

Зізнаюся, що часто лінуюся і не дуже добре дбаю про своє здоров’я. Треба хоча б раз на рік проходити флюорографію, здати аналізи, пройти базових лікарів. Дізналася про такий захід і вирішила прийти. Бо до сімейного лікаря треба записатися, з'явитися в зазначений час – загалом витратити більше часу. А коли у центрі міста проводять дослідження, роблять щеплення, це набагато швидше, легше і доступніше. Треба дбати про себе і про своє здоров’я, – вважає Наталія Яблочнікова.

Прийти на захід вирішили і студенти Вінницького фахового медичного коледжу. Серед них і 17-річна Анастасія. Дівчина каже, що прийшли всією групою за власним бажанням.

Такі заходи важливі, щоб більше знати про своє здоров’я, гарно себе почувати та запобігати появі хвороб, – зазначає студентка.

Приходьте 23 квітня

Подібний захід проведуть 23 квітня на Європейській площі. Години прийому фахівців – з 12:00 до 15:00.

Нагадаємо, з 24 по 30 квітня відзначають Всесвітній та Європейський тиждень імунізації. У межах акції у Вінниці планують виїзд фахівців з різнопрофільних закладів охорони здоров’я. 

Читайте також

У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше
У Вінниці усіх охочих щепитимуть від дифтерії та правця
Детальніше