У Вінниці протягом двох днів безкоштовно вакцинуватимуть від дифтерії та правця

У Вінниці протягом двох днів безкоштовно вакцинуватимуть від дифтерії та правця

13:11 09.04.2024

З 24 по 30 квітня відзначають Всесвітній та Європейський тиждень імунізації. У межах акції у Вінниці планують виїзд фахівців з різнопрофільних закладів охорони здоров’я. 

Зокрема, 16 та 23 квітня у місті вакцинуватимуть дорослих від дифтерії та правця. Захід організовують департамент охорони здоров’я Вінницької міської ради та Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Вакцинацію проводитимуть два фахівці: лікар та медсестра Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. 16 квітня з 12:00 до 15:00 усіх охочих громадян щепитимуть у Центральному міському парку ім. Леонтовича (площа біля літнього театру). 23 квітня подібний захід планують провести на площі Європейській з 12:00 до 15:00.

Вакцинація безкоштовна.

Як зазначають у департаменті охорони здоров’я Вінницької міськради, у дорослому віці ревакцинація розпочинається з 26 років. Щеплення потрібно поновлювати кожні 10 років для дорослої людини.

Дифтерія та правець

  • Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту – посуд, іграшки тощо. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше – серце, нервову систему, нирки. Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20% хворих помирають.
  • Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі. Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом чи об паркан, через подряпини, в які потрапить земля. Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання, смертність досягає 25–80%. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза.

Нагадаємо, у Жмеринку приїздив “вакцинобус”. Фахівці «Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадали мешканцям громади про необхідність піклуватися про своє здоров’я.

Читайте також

Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
Протягом двох тижнів у Вінниці можна безкоштовно обстежити шкіру на новоутворення
Детальніше
У Подільському регіональному центрі онкології триває "Тиждень здорової шкіри"
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше