У приватному секторі Вінниці завершили весняне хлорування криниць

У приватному секторі Вінниці завершили весняне хлорування криниць

11:51 23.04.2024

У приватному секторі Вінниці провели чергову дезінфекцію криниць загального користування. За інформаційного сприяння квартальних комітетів фахівці департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради здійснили профілактику води у понад 400 колодязях, традиційно застосовуючи метод хлорування.

До подібної процедури вдаються двічі на рік: навесні та восени.

Для знезараження криниць використовують пігулки на основі хлору. Вистачає однієї, щоб вода очистилась від бактерій, грибків чи інших патогенних організмів, що потрапляють ззовні. Найбільшим уразливими до засмічення криниці стають, зокрема навесні – у сезон активного цвітіння та восени – з опаданням пожухлого листя. Відтак саме у ці періоди, згідно із санітарними нормами, у Вінниці проводиться дезінфікування колодязів, повідомили в Асоціації органів самоорганізації населення.

Пігулки діють швидко та забезпечують довготривалий захист. При цьому є дуже ефективними у плані економії коштів, оскільки їх застосування не вимагає вичерпування води чи застосування дороговартісного обладнання. Вже за добу від часу профілактики – колодязна вода стає чистішою. Після попереднього кип’ятіння її можна використовувати для приготування їжі, – зазначила голова Асоціації Наталія Панчук.

Фахівці департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, від початку квітня дезінфікували у приватному секторі понад чотири сотні криниць, які знаходяться у загальному доступі. Як зауважують постійні користувачі, після знезараження вода немає неприємного запаху чи присмаку, чиста та безпечна.

Ми вдячні відповідним службам за постійну турботу про наше здоров’я. Це багато важить, особливо у такий нелегкий для країни час, – каже пані Олена (квартальний комітет «Ясний»). – Користь від процедури хлорування – очевидна. Користуюся криничною водою вже багато років і жодного разу не засумнівалася в її якості. Ні я, ні мої рідні не мали ніяких порушень травлення чи інших супутніх проблем.

Крім того, на постійному контролі Асоціації також утримання криниць у належному стані. Цьогоріч відповідно до заявок квартальних комітетів, буде оновлено 23 об’єкти. Там, де необхідно, полагодять дашки, корби, тумби, відмостки, замінять відра, ланцюги тощо (нагадаємо, торік відремонтовано конструкції та елементи близько 30 криниць). А також планують здійснити санітарну очистку ще 14 колодязів.

Вкотре й вкотре наголошуємо, що вода в умовах війни є стратегічним ресурсом, який вимагає дбайливого відношення. В якому стані наші криниці, – залежить не лише від вчасності проведення профілактичних та ремонтних заходів, а й бережності та відповідальності самих користувачів, – наголосила Наталія Панчук.

Нагадаємо, очистка води у колодязях – важливий профілактичний захід. У Вінниці його здійснюють двічі на рік: навесні та восени.

Читайте також

Де будуть проводити роботи на комунальних мережах Вінниці 14 червня
Детальніше
«Урбан рух "У міста є Я"»: Вінниця завершує марафон знань
Детальніше
Вінницяоблводоканал запустив послугу для споживачів: передавати показники можна на електронну адресу
Детальніше
Комунальні служби разом з рятувальниками ліквідували наслідки негоди у Вінниці
Детальніше
У Вінниці біля житлового будинку на Дачній, 3 встановлять пандус-підйомник
Детальніше
Вінницькі газовики з початку року відпрацювали 7200 аварійних викликів
Детальніше