У Липовецькій громаді через займання сухої трави постраждав чоловік
2 липня вінницькі рятувальники ліквідували два займання в природних екосистемах на площі понад 1 га. Зокрема, такі випадки сталися на території Іллінецької та Липовецької громад.
У Липовецькій територіальній громаді під час займання сухої трави продуктами горіння отруївся 49-річний чоловік. Постраждалого одразу госпіталізували до медзакладу.
Шановні громадяни, рятувальники наполегливо просять не випалювати суху траву, рослинні залишки та побутове сміття. Звертаємо вашу увагу, що порушення правил пожежної безпеки тягне за собою, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, - інформує ГУ ДСНС України у Вінницькій області.
За спалювання трави - штраф
Спалювати сухе листя або стерню заборонено. Адже такими діями правопорушники шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й створюють загрозу екологічній та національній безпеці України.
За випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.
Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6 120 гривень штрафу; для посадових осіб - від 15 300 до 21 420 тисяч гривень.
Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо - відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння рослинних залишків у повітря вивільняються мікрочасточки диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.
Шановні громадяни! Якщо ви помітили пожежу, що починається спробуйте загасити її самостійно підручними засобами. Іноді досить просто закидати її землею. Якщо пожежа вже набрала сили і ви не можете загасити її самостійно, терміново зателефонуйте до Служби порятунку за номером "101".
Нагадаємо, всупереч заборонам вінничани продовжують палити суху траву, провокуючи виникнення пожеж в екосистемах області. Людей не зупиняють застереження рятувальників та екологів про те, що вогонь внаслідок підпалу може вийти з-під контролю, а продукти горіння є шкідливими для здоров’я.