У День Вінниці на майдані Небесної Сотні вируватимуть події

У День Вінниці на майдані Небесної Сотні вируватимуть події

12:21 09.09.2021

11 вересня з 14:30 до 18:00 на Майдані Небесної Сотні проходитиме фестиваль народної творчості громади "Благословенні будьмо і єдині". У ньому візьмуть участь колективи з приєднаних територій. 

Тут діятиме сім локацій, на яких буде представлено кераміку, вишивку, лозо- та соломоплетіння, мистецтво різьблення, народного розпису тощо. Виступатимуть аматорські колективи та виконавці Вінницької міської територіальної громади. 

Вінничани зможуть долучитись до майстер-класів та зробити світлини на спеціальних фотозонах.

На фестивалі народної творчості громади "Благословенні будьмо і єдині" будуть представлені ремесла Вінниччини та Поділля на семи локаціях. 

На першій локації будуть керамічні вироби: глечики, миски, вази, побутова кераміка, скульптури, дитячі керамічні іграшки. Ці вироби відомих майстрів Світлани та Сергія Погонців з села Крищинці Тульчинського району, Вікторії Ніколаєвої, Михайла Діденка та Людмили Філінської з Вінниці та інших. Також на цій локації проходитиме майстер-клас з гончарства, який проведуть Сергій Погонец і Михайло Діденко, – каже директорка Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.

Наступна локація – "Вишиванка – оберіг роду". Тут вінничани зможуть поспілкуватися з вишивальницями, серед яких будуть й дві Заслужені майстрині народної творчості Галина Данилюк та Тетяна Войтковська з Вінниці. Майстер-клас з вишивки проведе мисткиня Алла Болгарська з Ямполя. Сорочка, яку вишила ця жінка, була представлена у цьому році на Міжнародній презентації у Франції, і зайняла там гран-прі.

Буде на фестивалі й локація з різьби по дереву. На жаль, майстрів, які  займаються різьбленням по дереву, дуже мало, але у нас є потужний різьбяр Петро Пипа з села Андрушівки колишнього Погребищенського району. Він створює великі полотна на дереві – вирізьблює на них зображення на козацьку та українську тематики. Також буде Анатолій Лукіянчин з села Гнатків, колишнього Томашпільського району. Він представить вироби з дерева: мисочки, тарілочки різного розміру, ложки тощо, — зазначила Тетяна Цвігун.

Четверта локація – "Мистецтво села Щітки". Тепер Щітки відносяться до Вінницької міської територіальної громади. У цьому селі роблять вироби з рогози, що є рідкістю. 

Є багато майстрів, які виготовляють вироби з лози, а от з рогози – мало. У Щітках є студія, де займаються виготовленням виробів з рогози, майстриня цієї студії, Галина Заєць, і проводитиме у День міста майстер-клас з рогозоплетіння, – каже Тетяна Цвігун.

На наступній локації представлять лозо- та соломоплетіння: кошики різної форми, капелюхи та багато іншого. Майстри допомагатимуть всім охочим опановувати це народне ремесло. Буде на фестивалі й локація "Малюю свій рідний край", де можна буде побачити  роботи, в тому числі й Заслужених майстрів народної творчості України Івана Горобчука та Василя Слободянюка з Вінниці, які представляють Поділля на багатьох міжнародних та всеукраїнських виставках. Також вінничанам представлять локацію "Народний розпис Поділля".

Всі охочі зможуть сфотографуватись на трьох локаціях. Перша – українська традиційна хата, друга – композиція з квітів. А третя фотозона має назву "Вишивана доля Вінниччини". Тут буде представлено восьмиметровий рушник зі скринею, у якій він зберігається. Цей рушник вишивали 45 майстринь з усієї Вінницької області. Авторкою ескізу є Заслужена майстриня народної творчості Галина Данилюк. При створенні цього рушника використовували дуже багато технік, у центрі вишили "дерево життя" і квітки, які символізують райони. Зобразили й річку Південний Буг у вигляді вишитого безкінечника.

Також на Майдані Небесної Сотні проходитиме концерт з народними й патріотичними піснями за участі творчих колективів Вінницької міської територіальної громади. Частина з них – з приєднаних територій. Тож, виступатимуть "Подільські музики", "З роси й води", "Сосонські музиканти", хор працівників культури під керівництвом Ігоря Качурського та інші.

Нагадаємо, На День Вінниці вул. Соборна традиційно стане пішохідною зоною.

Читайте також

Вінницький міський голова привітав сім’ї, в яких народилися діти у День міста
Вінницький міський голова привітав сім’ї, в яких народилися діти у День міста
Детальніше
У Вінниці відбулися урочистості, присвячені 106 річниці Незалежності Польщі
У Вінниці відбулися урочистості, присвячені 106 річниці Незалежності Польщі
Детальніше
Вирізання гарбуза по-українськи звичай, що передавався з покоління в покоління задовго до Гелловіну
Вирізання гарбуза по-українськи: звичай, що передавався з покоління в покоління задовго до Гелловіну
Детальніше
Як власноруч вирізати гарбуз Відзначаємо Гелловін разом з Експертом по-вінницьки
Як власноруч вирізати гарбуз? Відзначаємо Гелловін разом з "Експертом по-вінницьки"
Детальніше
Хелловін у студії ТЕЛЕРАНОК СВІТАНОК - як наймістичніше свято уживається з українськими традиціями
Хелловін у студії ТЕЛЕРАНОК СВІТАНОК - як наймістичніше свято уживається з українськими традиціями
Детальніше
Весільні традиції в умовах війни інтерв'ю з засновницею івент агенції Вікторією Вовк
Весільні традиції в умовах війни: інтерв'ю з засновницею івент-агенції Вікторією Вовк
Детальніше