У День Вінниці на майдані Небесної Сотні вируватимуть події

У День Вінниці на майдані Небесної Сотні вируватимуть події

12:21 09.09.2021

11 вересня з 14:30 до 18:00 на Майдані Небесної Сотні проходитиме фестиваль народної творчості громади "Благословенні будьмо і єдині". У ньому візьмуть участь колективи з приєднаних територій. 

Тут діятиме сім локацій, на яких буде представлено кераміку, вишивку, лозо- та соломоплетіння, мистецтво різьблення, народного розпису тощо. Виступатимуть аматорські колективи та виконавці Вінницької міської територіальної громади. 

Вінничани зможуть долучитись до майстер-класів та зробити світлини на спеціальних фотозонах.

На фестивалі народної творчості громади "Благословенні будьмо і єдині" будуть представлені ремесла Вінниччини та Поділля на семи локаціях. 

На першій локації будуть керамічні вироби: глечики, миски, вази, побутова кераміка, скульптури, дитячі керамічні іграшки. Ці вироби відомих майстрів Світлани та Сергія Погонців з села Крищинці Тульчинського району, Вікторії Ніколаєвої, Михайла Діденка та Людмили Філінської з Вінниці та інших. Також на цій локації проходитиме майстер-клас з гончарства, який проведуть Сергій Погонец і Михайло Діденко, – каже директорка Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.

Наступна локація – "Вишиванка – оберіг роду". Тут вінничани зможуть поспілкуватися з вишивальницями, серед яких будуть й дві Заслужені майстрині народної творчості Галина Данилюк та Тетяна Войтковська з Вінниці. Майстер-клас з вишивки проведе мисткиня Алла Болгарська з Ямполя. Сорочка, яку вишила ця жінка, була представлена у цьому році на Міжнародній презентації у Франції, і зайняла там гран-прі.

Буде на фестивалі й локація з різьби по дереву. На жаль, майстрів, які  займаються різьбленням по дереву, дуже мало, але у нас є потужний різьбяр Петро Пипа з села Андрушівки колишнього Погребищенського району. Він створює великі полотна на дереві – вирізьблює на них зображення на козацьку та українську тематики. Також буде Анатолій Лукіянчин з села Гнатків, колишнього Томашпільського району. Він представить вироби з дерева: мисочки, тарілочки різного розміру, ложки тощо, — зазначила Тетяна Цвігун.

Четверта локація – "Мистецтво села Щітки". Тепер Щітки відносяться до Вінницької міської територіальної громади. У цьому селі роблять вироби з рогози, що є рідкістю. 

Є багато майстрів, які виготовляють вироби з лози, а от з рогози – мало. У Щітках є студія, де займаються виготовленням виробів з рогози, майстриня цієї студії, Галина Заєць, і проводитиме у День міста майстер-клас з рогозоплетіння, – каже Тетяна Цвігун.

На наступній локації представлять лозо- та соломоплетіння: кошики різної форми, капелюхи та багато іншого. Майстри допомагатимуть всім охочим опановувати це народне ремесло. Буде на фестивалі й локація "Малюю свій рідний край", де можна буде побачити  роботи, в тому числі й Заслужених майстрів народної творчості України Івана Горобчука та Василя Слободянюка з Вінниці, які представляють Поділля на багатьох міжнародних та всеукраїнських виставках. Також вінничанам представлять локацію "Народний розпис Поділля".

Всі охочі зможуть сфотографуватись на трьох локаціях. Перша – українська традиційна хата, друга – композиція з квітів. А третя фотозона має назву "Вишивана доля Вінниччини". Тут буде представлено восьмиметровий рушник зі скринею, у якій він зберігається. Цей рушник вишивали 45 майстринь з усієї Вінницької області. Авторкою ескізу є Заслужена майстриня народної творчості Галина Данилюк. При створенні цього рушника використовували дуже багато технік, у центрі вишили "дерево життя" і квітки, які символізують райони. Зобразили й річку Південний Буг у вигляді вишитого безкінечника.

Також на Майдані Небесної Сотні проходитиме концерт з народними й патріотичними піснями за участі творчих колективів Вінницької міської територіальної громади. Частина з них – з приєднаних територій. Тож, виступатимуть "Подільські музики", "З роси й води", "Сосонські музиканти", хор працівників культури під керівництвом Ігоря Качурського та інші.

Нагадаємо, На День Вінниці вул. Соборна традиційно стане пішохідною зоною.

Читайте також

Офіс туризму Вінниці підготував до Великодня два тематичні майстеркласи
Офіс туризму Вінниці підготував до Великодня два тематичні майстеркласи
Детальніше
100-річний ювілей відсвяткував ветеран та мудрий педагог з Вапнярки
100-річний ювілей відсвяткував ветеран та мудрий педагог з Вапнярки
Детальніше
Міжнародний день щастя
Міжнародний день щастя
Детальніше
Великий передвеликодній піст: яких правил слід дотримуватись
Великий передвеликодній піст: яких правил слід дотримуватись
Детальніше
У Вінниці відзначили кращих працівників житлово-комунального господарства
У Вінниці відзначили кращих працівників житлово-комунального господарства
Детальніше
У Вінниці відзначили річницю від дня народження Тараса Шевченка
У Вінниці відзначили річницю від дня народження Тараса Шевченка
Детальніше