Світ в пошуках вакцини від коронавірусу

Світ в пошуках вакцини від коронавірусу

18:54 21.09.2020

У світі з надією очікують на появу першої вакцини від COVID-19. Наразі, науковці з різних країн повідомляють про розробку майже 400 її можливих варіантів. Говорити про те, який з них буде ефективним щитом від коронавірусу – не беруться. Це покажуть випробування. Втім, вже сьогодні виникає дві супутні проблеми – необхідна світові кількість доз і ціна, яка обіцяє бути захмарною.

Кількість інфікованих коронавірусом у світі невпинно зростає. Деякі країни Європи знову закривають кордони і заявляють про другу хвилю хвороби. Загрозливою вважають ситуацію і у Всесвітній організації охорони здоров’я, де застерігають, що найгірше — попереду.

директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге

У жовтні, листопаді ми побачимо зростання смертності, — озвучив невтішний прогноз директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.

Велику надію покладають на вакцину. Сьогодні вчені досліджують майже 4 сотні її можливих варіантів.

Велику надію покладають на вакцину. Сьогодні вчені досліджують майже 4 сотні її можливих варіантів. Розробка препарату і його випробування — процес надзвичайно тривалий. Окрім побічних ефектів визначають і необхідну для подолання хвороби дозу.

Саме в третій фазі вивчається ефективність. І тут вже включається в дослідження більше тисячі осіб. Ніхто не знімає із третьої фази так само вивчення безпеки іммунізації, — зазначив голова Національної технічної групи експертів з питань іммунопрофілактики Федір Лапій.

На третій етап випробувань вийшло лише шість розробників вакцини: дві американські, дві китайські, одна британська компанії та російський центр. І саме він, попри не завершену перевірку безпеки препарату Спутнік V, поквапився першим видати дозвіл на масове виробництво.

Федір Лапій

Вже після опублікування в журналі The Lancet даних досліджень першої-другої фази, як раз це стосується другої фази, більшість науковців у світі висунули підозри у фальшуванні даних щодо російської вакцини, — зазначив Федір Лапій.

Експерти пояснюють: за таких умов реєструвати вакцину заборонено. Адже це наражає людей на смертельну небезпеку.

Поки не будуть пройдені всі три фази дослідження і поки не буде з'ясовано питання безпеки та ефективності, мова не йде про реєстрацію вакцини. Це дуже важливі фази, які потрібно обов’язково пройти, перш ніж вакцина з'явиться на світовій арені, — наголосив Федір Лапій.

Найбільш оптимістичний прогноз появи вакцини — перший квартал наступного року

Найбільш оптимістичний прогноз появи вакцини — перший квартал наступного року. Та виникає наступна проблема — як визначити кількість доз, аби задовольнити потреби всіх країн? Єдине в чому впевнені експерти — ціна препарату буде аж надто високою. Задля забезпечення ним нужденних країн та тих, що на стадії розвитку, ВООЗ запустила програму COVAХ і створила спеціальний фонд. Україна — серед учасників. Втім міжнародних зусиль замало. Законодавство України передбачає довготривалу процедуру реєстрації іноземних профілактичних препаратів.

Якщо народні депутати не внесуть зміни в законодавство України, то Україна може залишитися на довгий час без вакцини проти COVID-19, — підкреслив Федір Лапій.

Не вирішеним залишається і питанням вакцинації літніх людей і тих, що мають складні захворювання

Не вирішеним залишається і питанням вакцинації літніх людей і тих, що мають складні захворювання. Адже наразі випробування проводять лише на здорових людях віком від 21 до 65 років. Імунологи кажуть, випробування для найперших у групі ризику потрібно починати негайно.
 

Embedded thumbnail for Світ в пошуках вакцини від коронавірусу

Читайте також

За два дні на Вінниччині понад 130 людей захворіли на коронавірус
За два дні на Вінниччині понад 130 людей захворіли на коронавірус
Детальніше
На Вінниччині від ковіду вакцинувалися майже 2,5 тисячі переселенців
На Вінниччині від ковіду вакцинувалися майже 2,5 тисячі переселенців
Детальніше
Щодня більше на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 562 осіб
Щодня більше: на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 562 осіб
Детальніше
На COVID-19 у Вінницькій області хворіє понад пів тисячі осіб
На COVID-19 у Вінницькій області хворіє понад пів тисячі осіб
Детальніше
Хвороба шириться на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 483 людини
Хвороба шириться: на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 483 людини
Детальніше
Тенденція росту на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 440 людина
Тенденція росту: на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 440 людина
Детальніше