Соціологічне дослідження: шануємо Різдво та віримо, що 2021 рік буде кращим

Соціологічне дослідження: шануємо Різдво та віримо, що 2021 рік буде кращим

15:11 06.01.2021
97

Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила нові цифри та тенденції, які характеризують суспільно-політичні настрої мешканців. Опитували населення віком від 18 років в усіх областях, у т.ч. й на Вінниччині, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. 

При цьому результати опитування показали, що більш ніж половина опитаних українців (52%) очікують, що 2021 рік буде кращим за свого попередника. Більш оптимістичні у своїх очікуваннях є мешканці столиці, західних областей, молодь, жіноцтво та виборці партій "Слуга народу", "За майбутнє", "Українська стратегія", "Голос". 

Найулюбленіше серед новорічних свят для українців - це Різдво. Так відповіли 56% респондентів. 

Цікаво, що за останній рік суттєво зросла кількість тих, хто вірить у Святого Миколая - в цьому зізнались дві третини опитаних. У Діда Мороза вірять менше – лише 31%. Але це дуже міцний "фан-клуб" - з року в рік кількість тих, хто вірить у цього казкового персонажа, за спостереженнями соціологів, лишається фактично не змінною.

Окремий розділ дослідження був присвячений українському політикуму. Зокрема, політична партія Прем’єр-міністра України (2016-2019) Володимира Гройсмана "Українська стратегія Гройсмана" впевнено долає електоральний бар’єр і проходить до Верховної Ради наступного скликання. За неї готові віддати голоси 5,7% виборців.

Володимир Гройсман також входить до переліку потенційних учасників президентських перегонів. За нього вже готові проголосувати 6,1% тих, хто визначився із політичними симпатіями.

Зауважимо, що серед виборців "УСГ" більшість шанують Різдво як головне зимове свято, та вітають дітей на День Святого Миколая.

Представлена вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Дослідження проводили 2-4 січня 2021 року.

Нагадаємо, на Європейській площі встановили дідух.

Читайте також
Вінниця у ТОП найпопулярніших залізничних напрямків України минулого року
Детальніше
Вінницький технічний університет здобув 21 місце у міжнародному рейтингу
Детальніше
На Католицьке Різдво за порядком слідкуватиме 250 правоохоронців
Детальніше
Колишній мер Вінниці Володимир Гройсман у трійці лідерів за рівнем довіри українців
Детальніше
Індекс олів'є: найдорожчі новорічні салати в країні цього року будуть у Вінниці
Детальніше
Вінниця знову серед лідерів рейтингу доступності міст
Детальніше