Сховища міста особисто проінспектував мер Сергій Моргунов

Сховища міста проінспектував мер Вінниці Сергій Моргунов

19:26 08.09.2022

У Вінниці перевіряють місця, де можна перечекати повітряну тривогу. За дорученням мера кожне підприємство повинно було довести до ладу власне сховище. А ще зробити його доступним для містян.

Світле приміщення на декілька кімнат. Тут місця для сидіння, санвузли, питна вода і навіть розмальовки для дітей. Так облаштували укриття поруч з одним  вінницьким підприємством.  

Сховища міста особисто проінспектував мер Сергій Моргунов

Лад в цьому укритті працівники підприємства навели за лічені дні. Тут перечікують  небезпеку самі, ховаються під час тривог і мешканці найближчого гуртожитку. 

Буквально за десять днів ми з підрядною організацією зробили дуже багато - провели ремонтні роботи, підвели каналізацію, підвели світло та облаштували приміщення згідно з вимогами, - говорить директорка комунального підприємства Інна Стаховська.

Такі приміщення повинні мати всі підприємства на території вінницької громади. Таке завдання перед бізнесом та комунальниками наприкінці липня поставив міський голова. Сьогодні, 8 вересня, перевірити, що зроблено приїхав особисто.

Сховища міста особисто проінспектував мер Сергій Моргунов

Одна з обов’язкових вимог мера – доступність укриттів для жителів міста. В цьому укритті, зокрема, перечекати небезпеку може декілька сотень людей. Невдовзі сховище планують дообладнати та перевести до категорії укриттів вищого рівня безпеки.

Плануємо виготовити проєкт капітального ремонту і надалі з дозволу ДСНС перевести це приміщення в протирадіаційне укриття, - каже директор департаменту цивільного захисту міськради Олег Парфілов.

І безпековими перспективами, і виконаними роботами Сергій Моргунов задоволений. 

Комунальне підприємство зробило відповідний ремонт, провело освітлення, обладнаний санвузол, там є запасний вихід тощо. Приміщення в нормальному стані, - говорить мер.

Захищає під час тривог не лише колектив, а й мешканців сусідніх будинків і укриття іншого підприємства. За його облаштування взялись ще на початку війни. 

Оскільки у нас ще не завершене повністю будівництво і наша власне укриття ще не було готове, домовились із сусідами, що ми за власний кошт все приберемо і будемо використовувати не тільки для нашого підприємства, але й для всіх людей, які поруч, - говорить керівник підприємства Василь Гошовський.

Ремонт в сховищі ще не завершили, втім зробили його максимально комфортним.

Сховища міста особисто проінспектував мер Сергій Моргунов

Обладнати безпечне місце і для себе, і для сусідів колектив підприємства вирішив без додаткових нагадувань. А наскільки це правильно – переконався під час ракетного удару по Вінниці. 

Найбільше людей спустилася в сховище 14 липня, на той момент воно вже було більш-менш придатне для використання. Але відтоді зроблено ще більше. Нині сховище є повноцінним, воно має два входи, безперебійне електрозабезпечення, - говорить заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Сховища міста особисто проінспектував мер Сергій Моргунов

І допоки загроза авіаударів існує  - розслаблятись не можна. 

Багато таких приміщень, які знаходилися на території різних підприємств, свого часу передавали в приватну власність. Звичайно, що й стан їхній був різним, - говорить Сергій Моргунов.

Мер вкотре звернувся до громади з проханням – не ігнорувати небезпеку і подбати про захист. 

Важливо, щоб і громада, і представники бізнесу, і власники приміщень спільними зусиллями - кожен в межах своєї відповідальності та повноважень - утримували в належному стані ці укриття, щоб люди себе почували там безпечно, - говорить Сергій Моргунов.

Робота по обстеженню та облаштуванню укриттів у Вінниці триває. Актуальним залишається питання підготовки їх до опалювального сезону. 

Нагадаємо, аби люди могли швидко знайти найближче місце, де перечекати «повітряну тривогу», у Вінниці створили електронну мапу

Читайте також

Нацгвардії можуть дозволити застосовувати кайданки, кийки та засоби примусової зупинки автомобіля
Детальніше
Історії вдячності оборонців, яким допомогли помічники ветеранів у Вінниці
Детальніше
Вінницький осередок Veteran Hub допомагає Захисникам, Захисницям та їхнім рідним
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
У Вінниці вшанували пам'ять бійців спецпідрозділу КОРД, які загинули через ракетний обстріл
Детальніше
Війна та освіта: як Вінниці вдалося успішно адаптувати навчальні заклади до нових реалій
Детальніше