Сімейні лікарі Вінниці пройшли тренінг щодо особливостей надання допомоги ветеранам

Сімейні лікарі Вінниці пройшли тренінг щодо особливостей надання допомоги ветеранам

10:17 12.06.2024

5-7 червня у Вінниці тривав тренінг «Підвищення кваліфікації сімейних лікарів по роботі з ветеранками та ветеранами». 

Він має на меті допомогти лікарям первинної ланки медицини краще зрозуміти унікальні потреби ветеранів та надати їм необхідну медичну підтримку.

Кожна ветеранка, кожен ветеран несе в собі загострене відчуття справедливості, – підкреслив один зі спікерів – Сергій Титаренко, ветеран та керівник абілітаційного процесу в HAB | Lviv Habilitation Center. – Сімейні лікарі, безсумнівно, зіткнуться з випробуванням на чесність. Їхнє завдання – налагодити емпатичний зв'язок з пацієнтом-ветераном. Це можна зробити шляхом прояву відкритості та щирості.

Тренінг охопив широкий спектр тем, пов'язаних із наданням медичної допомоги ветеранам, зокрема:

  • наслідки найпоширеніших травм та захворювань, пов'язаних з участю у бойових діях;
  • психологічні проблеми, з якими стикаються ветерани та ветеранки;
  • соціальні фактори, які впливають на здоров'я ветеранів;
  • стратегії надання ефективної медичної допомоги ветеранам.

Під час тренінгу учасникам презентували матеріали, розроблені IREX на основі міжнародного досвіду та досліджень.

Вінниця стала першим містом, у якому ми проводимо очний тренінг для лікарів сімейної медицини. І ми одразу побачили величезну зацікавленість лікарів і запит у розширенні знань по роботі з учасниками бойових дій, – сказала Ірина Жарук, менеджерка проєкту в Альянсі громадського здоровʼя. – Ми щиро вдячні за підтримку нашим партнерам. Це тільки початок. У наступні два місяці ми провели низку освітніх заходів для посилення потенціалу сімейних лікарів по роботі з ветеранами. Ми вдячні кожному, хто прийшов та навчався разом із нами. Ми прагнемо впевнитись, що ветерани та їхні родини не залишаються поза увагою та отримають всесторонню підтримку.

Своїми враженнями від тренінгу поділилася Софія Лисиця, завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини ЦПМСД №3.

Ми проходили цикл лекцій від різних спікерів про те, як спілкуватися з ветеранами та учасниками бойових дій, про терапевтичні патології, контузії та її наслідки, про травми, ПТСР та поширені інфекції. Одну з лекцій проводив ветеран Сергій Титаренко, керівник абілітаційного центру, про який я чула вперше. Це було дуже цікаво. Також нам давали клінічні настанови від iREX та VeteranHub. Корисно було почути про особливості спілкування з ветеранами, активне слухання, soft та hard skills, комунікативні навички. Це знадобиться у моїй роботі, адже серед моїх пацієнтів є працівники ДСНС, військові, ветерани, – зазначила Софія Лисиця.

Корисним навчання вважає й Олена Гудкова, завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини, лікарка загальної практики сімейної медицини ЦПМСД №3.

Важливо було почути про організацію роботи з ветеранами, про часті захворювання серед них, посттравматичний синдром. Найбільше в моїй роботі знадобляться знання про психологічну допомогу ветеранам, діагностику ПТСР. До мене, як пацієнти, звертаються учасники російсько-української війни ще з 2014 року. Є і молоді хлопці з пораненнями та інвалідністю внаслідок війни. Робота лікаря з такими людьми має певні особливості. Важливо уникати тригерів, які можуть спричинити негативну реакцію у ветерана, – зауважила Олена Гудкова.

Захід пройшов за сприяння департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради у межах Програми реінтеграції ветеранів для сімейних лікарів, що реалізує МБФ «Альянс громадського здоров’я» та ГО «Українська асоціація сімейної медицини» за підтримки Програми реінтеграції ветеранів, яку  реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. Стратегічні партнери програми: ГС «Твій сімейний лікар», HAB | Lviv Habilitation Center.

Нагадаємо, днями у Вінниці відбувся перший тренінг у межах проєкту Комунікаційна майстерня "Влада–Ветерани". Він проходив на базі Хабу "Місто змістів". Головна мета навчань - покращити розуміння потреб та якість спілкування із оборонцями, які повертаються з війни, а також із членами їхніх родин і сімей загиблих Захисників та Захисниць.

Читайте також

Якість медичних послуг на Вінниччині перевірили фахівці НСЗУ
Детальніше
У Вінниці відбувся інформаційний захід #РазомДіємо - говорили про підтримку Євросоюзу
Детальніше
У Вінниці провели дводенний молодіжний тренінг «Агенти безбар’єрності»
Детальніше
Уряд ухвалив постанову для професійної адаптації ветеранів
Детальніше
У Вінниці провели практичний семінар з психологічної допомоги
Детальніше
Центр онкології проводить виїзні прийоми лікарів
Детальніше