Школи Вінниці отримали книги про події Революції Гідності

Школи Вінниці отримали книги про події Революції Гідності

14:32 08.04.2021

Восьмого квітня, мати загиблого Героя Небесної Сотні Максима Шимка, Зоя Семенівна Кузьменко, передала до департаменту освіти міської ради 42 комплекти книг про події Революції Гідності. У книгах розповідається про безпосередніх учасників тих подій, інтерв’ю з ними та спогади рідних про загиблих Героїв. 

Під час передачі книг Зоя Семенівна зазначила, що вони зверталися до Українського інститут національної пам’яті, аби одними із перши отримати ці видання. Адже важливо пам’ятати про нашу історію. Кожна із шкіл отримає комплект із п’яти книг – “Небесна Сотня. Життєписи” книга 1 та 2, “Майдан. Пряма мова” книга перша та друга, а також “Історія з Майдану. Епізод І”.

Ці книжки мають історичне значення, адже тут розповідається про людей, які були на Майдані Незалежності у Києві в 2013-2014 роках. Це розповіді про людей, які були безпосередніми учасниками тих подій. Книги написала Світлана Терейковська. Це людина, яка була на майдані, журналіст, політолог. Вона дуже багато спілкувалася з родинами Героїв Небесної Сотні. Вона активно брала участь у Всеукраїнській акції “Потяг Труханівська Січ”. Вона по крупинках збирала історії родин з Небесної Сотні. Поки що видали два томи “Небесна Сотня. Життєписи”, чекаємо ще на третій. Його ми також постараємося передати до департаменту. Ці книги дуже цікаві, адже вони про кожного героя та цікаво проілюстровані, - розповіла Зоя Кузьменко. 

Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко зауважила, що найближчим часом усі книги будуть передані до шкільних бібліотек. 

Це важливий подарунок для шкіл нашої Вінницької територіальної громади.  Подвиг Героїв Небесної Сотні не має бути забутим. У нас зараз важкі часи боротьби з пандемією, але ми не маємо забувати про національно-патріотичне виховання  наших дітей. Це наша історія – люди поклали своє життя за те, щоб наша держава залишалася соборною і незалежною, – додала Оксана Яценко. 

Довідка:

Максим Шимко – вінничанин, учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). 

Щороку у місті відбувається патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка.

Нагадаємо, у Вінниці відбувся патріотичний фестиваль ім. Героя України Максима Шимка.

Читайте також

У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»
Детальніше
Розслідування резонансного пограбування у Вінниці — сюжет книги десятирічного Семена Кравченка
Детальніше
У Вінниці обговорили перспективи відзначення 160-річчя від дня народження Коцюбинського
Детальніше
У Вінниці презентували дитячу книгу «Таємниці старої черешні»
Детальніше
У Вінниці влаштовують благодійний літературник на підтримку ЗСУ - долучайтесь!
Детальніше
Розпочалась друга хвиля акції зі збору літератури для захисників
Детальніше