Ще дві військові частини отримали техніку від Вінницької громади та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу

Ще дві військові частини отримали техніку від Вінницької громади та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу

15:50 27.05.2024

Вісім розвідувальних Mavic 3T, 60 ударних FPV-дронів, два тепловізори, 20 тисяч сухих душів та ще один потужний позашляховик, який зможе працювати в умовах повного бездоріжжя на фронті. Все це оснащення Вінницька міська рада разом з громадою та Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом передали для двох військових частин, які обороняють Україну від російських окупантів на найгарячіших напрямках фронту.

З початку повномасштабного вторгнення міська влада Вінниці на регулярній основі підтримує 35 військових частин. Щоб полегшити службу, оборонців забезпечують необхідною технікою для виконання бойових завдань. Цього разу допомогу підготували для ще одного, вже 36 формування. Захисникам та Захисницям передали дрони та сухі душі – помічна річ у спеку, яка допомагає дотримуватися гігієни в польових умовах.

Ще дві військові частини отримали техніку від Вінницької громади та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу

Захисник Владислав, який отримував таку допомогу для побратимів, зазначив:

До Вінницької міської ради ми вперше звернулися, і це наша перша взаємодія. Така підтримка нам вкрай необхідна: сухі душі допоможуть підтримувати гігієну, від якої залежить здоров’я бійців, тим паче у таку спеку. Солдатам дуже важко на передній лінії, і завдяки таким душам вони банально можуть тримати себе в тонусі та підтримувати здоров’я. Розвідувальні дрони – це рушійна сила на війні, й вони найбільш затребувані, адже виконують чимало функцій. Ми їх переобладнуємо і можемо ефективно знешкоджувати противників.

Брутто – військовослужбовець ще однієї з частин, для якої призначена спецтехніка та автівка – розповів, наскільки динамічно розвивається війна дронів і чому такі засоби – необхідні на фронті:

Вони дуже необхідні, втрати такої техніки надзвичайно великі. З розвитком РЕБ у росіян ми багато дронів втрачаємо, але без них не можемо. За їх допомогою відбувається розвідка: бачимо всі рухи росіян та оцінюємо ситуацію, а також маємо можливість знищувати техніку та живу силу, коригувати артилерію, – сказав Брутто.

Ще дві військові частини отримали техніку від Вінницької громади та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу

Заступник міського голови Андрій Очеретний додає, що це вже друга автівка, призначена для цього формування. Позашляховик, за його словами, буде абсолютно бойовим. На нього встановлять турель та крупнокаліберний кулемет, який дозволяє захищатись від окупантів. До того ж він повністю підготовлений до роботи в умовах цілковитого бездоріжжя.

Вінницька громада уже не перший рік системно допомагає українським військовим. До 35 військових частин, яких ми підтримуємо, додалася ще одна. Це одна з бригад Нацгвардії, бійці якої виконують бойові завдання на сході. Для другого формування це вже четверта допомога. Хочу зауважити, що Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб системно працює над забезпеченням першочергових потреб військових. Це FPV-дрони, "мавіки" 3Т, прилади нічного бачення, які допомагають виконувати завдання та зберігати життя, сухі душі, які підтримують гігієну, тепловізори та автомобілі, – зазначив Андрій Очеретний.

Нагадаємо, п’ять тепловізійних прицілів, п’ять квадрокоптерів Mavic 3T і один FPV-комплекс, який містить 60 дронів – це чергова партія техніки, призначена одразу для двох військових частин, які боронять Україну від російського ворога на землі та в небі. 

Читайте також

Вінниця передала "мавік" захисникам на чернігівський напрямок
Детальніше
Три громади Вінниччини у співпраці з Гумштабом передали військовим лазне-пральний комплекс
Детальніше
Вінницька громада спільно з гуманітарним штабом підсилила ще одну військову частину
Детальніше
У травні Гуманітарний штаб передав українським захисникам 1740 FPV-дронів
Детальніше
20 «мавіків» та 20 тисяч сухих душів - чергова допомога з Вінниці для трьох військових частин
Детальніше
Відвідали музеї та театри: для діток з Вороновицької громади провели профорієнтаційний захід
Детальніше